Франция сътвори чудо, за да играе на Мондиал

"Петлите" се превърнаха във феникси и отстраниха Украйна

по статията работи: Даниел Любомиров | 20.11.2013 | 00:01

Франция постигна малко очаквана победа с 3:0 над Украйна в реванша от баражите за класиране на Световното първенство в Бразилия през 2014-та година и стана първата нация, която заличава пасив от 2 гола след първата среща.

Мамаду Сако откри резултата в 22-ата минута, а Карим Бензема се разписа за 2:0 в 34-ата минута и на толкова ранен етап от реванша задачата на домакините бе почти изпълнена. Второто полувреме протичаше сковано и нервно за състава на Дешам, преди Сако да взриви трибуните в 72-ата минута, правейки 3:0.

Подробности за магическата вечер на "Стад дьо Франс" и видео от головете за гръмката победа на Франция вижте в Sporta.bg

В друг двубой от баражите за Мондиала в Бразилия от зона Европа Хърватия успя да преодолее Исландия и да спечели реванша с 2:0 пред собствена публика на стадион "Максимир" в столицата Загреб.

Марио Манджукич откри резултата в 27-ата минута, но 10 по-късно си изкара директен червен картон и остави "шахматистите" да се борят за правото си да участват на Световно с човек по-малко на терена. Въпреки численото неравенство, Дарио Сърна покачи на 2:0 в 47-ата минута, за да подпечата промоцията на Хърватия, която за 4-ти път ще участва на финали на Мондиал.

Повече подробности за мача и видео от головете, донесли успеха на Хърватия, вижте в Sporta.bg

Гърция бе отборът с най-малко проблеми в реванша си срещу Румъния, като постигна равенство 1:1 на "Арена Национала" в Букурещ и с общ резултат 4:2 се класира за 3-ти път в историята си на Световно първенство.

Костантинос Митроглу откри резултата в полза на "елините" в 23-ата минута и съвсем улесни задачата им, като автогол на ветерана Василис Торосидис в 55-ата все пак върна надеждите на домакините, но те не успяха да сътворят чудо.

Головете и повече подробности за прогреса на Гърция вижте в Sporta.bg

24 гражданската квота 20.11.2013 | 13:32
това което направиха украинците беше една много голяма глупост, защото просто трябваше да си запазят резултата и нищо повече. само, че направиха тази голяма грешка да изпуснат мача.
23 крива отвертка 20.11.2013 | 13:31
да, наистина е така и не знам този защитник откъде се взе и започна да вкарва голове. да му се чуди човек на това което направи.
22 маймунка мръсна 20.11.2013 | 13:30
зависи в каква група ще се паднат, предполагам, че може и да не излязат от групата си, защото са много слаб отбор и това се видя много добре.
21 трагичен край 20.11.2013 | 13:30
да, заглавието този път им се е получило много добре и няма как да не го отбележим. само, че това се случва много рядко.
20 гражданската квота 20.11.2013 | 13:29
това беше нагласено и не трябва да виждаме повече такива мачове, защото това само пречи на футбола да се развива и никой не иска да го гледа.
19 крива отвертка 20.11.2013 | 13:28
съдиите се подиграха с труда на момчетата и това се видя много ясно. този съдия дето не вдигна засадата, не трябва повече да свири мачове на високо ниво, защото направи най-голямата грешка на живота си.
18 маймунка мръсна 20.11.2013 | 13:28
единия гол беше чиста засада и това се видя много ясно. смятам, че съдиите направиха така, че французите да се класират напред и това се видя много ясно. разбира се, че след като платини е начело на уефа, няма как французите да не се класират на голямо първенство. съдиите ще правят всичко възможно този отбор да се класира на големи първенства и това се видя много ясно по време на този мач.
17 трагичен край 20.11.2013 | 13:26
това което направи франция е нещо нечувано и не знам дали може да се повтори за в бъдеще. това е нещо забележително и нека всички да го помнят.
16 властен олигарх 20.11.2013 | 13:08
И аз така. Цяла Франция не вярваше, че ще успеят да сътворят такъв силен мач и ето, че успяха да го направят. Браво на тях, заслужават респект.
15 David Hayemaker 20.11.2013 | 13:07
Аз пък смятам, че носител трябва да бъде Роналдо. Иначе без малко Рибери да не играе на Световно първенство :). Франция за мен не са сред фаворитите, още от сега да си го кажем.
14 известна личност 20.11.2013 | 13:06
Наистина за нула време скъсаха мрежата на украинците и така разбиха аванса им на пух и прах. През второто полувреме украинците останаха с 10 души и нямаше как да се върнат в мача.
13 david copperfield 20.11.2013 | 13:06
Със сигурност направиха един от най-силните си мачове за 2013 година и то точно тогава, когато трябваше да действат. Браво на тях, добра работа Дешан!
12 властен олигарх 20.11.2013 | 13:05
Много добре са направили. Не очаквах, че ще свършат тая работа, но ето че ме обориха. Украинците просто пропиляха аванса си още до средата на първото полувреме.
11 David Hayemaker 20.11.2013 | 13:04
"Мамаду Сако откри резултата в 22-ата минута" - Герой за Франция, заедно с Рибери. Определено са много добри футболисти, на които цяла Франция трябва да благодари, че класираха национания си отбор на Световно.
10 известна личност 20.11.2013 | 13:03
Страшна сила са, когато се разиграят, но иначе имат много дупки и слаби моменти. И все пак на Световното не очаквам да стигнат по-далеч от 1/8 финал.
9 david copperfield 20.11.2013 | 13:03
"Петлите" се превърнаха във феникси и отстраниха Украйна" - "Не петли, а възръснали феникси" - Това заглавие вчера видях в Sporta.bg и ви поздравявам за него. Много оригинално се получи.
8 трендафил въжарски 20.11.2013 | 12:21
Направо не можех да повярвам
7 Баба Пъша 20.11.2013 | 10:37
Жалко, че Румънците не се класираха за мондиалът догодина . Те са ми по - симпатични от гърците . Но това няма никакво значение, защото гърците ги смазаха в този мач .
6 чичо съби 20.11.2013 | 10:02
Браво на петелчетата . Аз не съм виждал от много години отборът на Франция да играе толкова силно срещу европейски отбор . Заслужават адмирации .
5 нелепо съвпадение 20.11.2013 | 09:50
Французите изиграха много силно мачът си с Украйна и не им оставиха никакви шансове . Аз очаквах да стане доста по - оспорван мач, но прогнозите ми не се сбъднаха .
4 Krist Novoselic 20.11.2013 | 09:40
Не бих казал, че това беше чудо . Според мен си беше закономерно, имайки в предвид играта на двата отбора. Украйна бяха доста плахи в този мач .
3 tiha paranoq 20.11.2013 | 09:15
Франк Рибери направи много силен мач снощи . Този човек мислям, че подаде паса за единият гол и като цяло ако можех щях да гласувам с двете си ръце, той да спечели златната топка .
2 крива вежда 20.11.2013 | 09:00
Франция излязоха прекалено мобилизирани и търсеха успеха още от самото начало на мача . Играха много добре и концентрирани през цялото време и това им донесе успеха .
1 empty world 20.11.2013 | 08:48
Франция започна мачът доста напористо, още първото полувреме успяха да върнат два гола, което увеличи шансовете им за победа . Аз честно казано преди мача си мислех, че няма да им е толкова лесно, но Украйна се прибра в своята половина и не можа да сътвори нищо опасно . Съдиите даже отмениха чист гол на Бензема още през първото полувреме.. Франция имаха късмет като цяло в мача и това не може да се отрече, за малко можеше да повтороят погрома от 93' година .

• Сега Поглед към бъдещето документална...
  • 11:30 Истории от Олимпийските игри /п/
  • 12:35 Малки истории /п/
  • 14:00 Телепазарен прозорец
  • Сега "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 12:30 "Комиците" - комедийно шоу /п./
  • 13:30 "Златно момче" - сериал, с.2, еп.64...
  • 15:00 Премиера: "Плен" - сериал, с.1, еп.9