Хеттрик на Роси след почивката съкруши Юве

Фиорентина постигна немислим обрат от 0:2 до 4:2 през второто полувреме

по статията работи: Даниел Любомиров | 20.10.2013 | 18:09

Фиорентина нанесе изключително тежко поражение по реномето на шампиона Ювентус, след като осъществи нечуван обрат от 0:2 до 4:2 през второто полувреме на дербито от 8-ия кръг на Серия А.

"Виолетовите" нямаха успех над "Старата госпожа" от 2008-ма година, а в последните си три двубоя с "бианконерите" изобщо не стигаха до гол във вратата им. Последната визита на "Артемио Франки" завърши доста успешно за Юве с победа с 5:0, но днес шампионите претърпяха сериозен шок след почивката.

Карлос Тевес откри резултата в 37-ата минута от дузпа, а исканият от множество грандове в Европа Пол Погба покачи на 2:0 в 41-ата. Французинът вече има 2 гола в първенството, като всичките са отбелязани в гостувания, за разлика от миналия сезон, когато и 5-те му попадения паднаха на "Ювентус Арена" в Торино.

След почивката изглеждаше сякаш Юве спокойно ще изчака последния съдийски сигнал, но в 66-ата минута Джузепе Роси от дузпа върна интригата в срещата.

С прекрасен гол от 20-ина метра в 76-ата нападателят, който мечтае за Мондиал 2014, не остави никакъв шанс на Джанлуиджи Буфон и с втория си гол в мача изравни на 2:2. Улисаните в предни позиции "бианконери" отново станаха жертва на убийствена контраатака на домакините, при която Хоакин се разписа отблизо за 3:2.

Крайното 4:2 бе фиксирано отново от Роси, който оформи хеттрика си, завършвайки нова акция на контра като по учебник. Головете при страхотния обрат на Фиорентина вижте в Sporta.bg

С тежката си загуба Ювентус изпусна от поглед лидера Рома, който има пълен актив от 24 точки след 8-ата си поредна победа с 2:0 над Наполи в петък вечерта. "Старата госпожа" има 19 точки и продължава да дели втората позиция с неаполитанците.

Фиорентина се доближава до триото на върха, като излиза еднолично на 4-то място с актив от 15 пункта, но може да бъде изместен от него по-късно днес, ако Интер (14 точки) спечели визитата си на Торино в късния двубой от кръга.

Победата бе първа на "Артемио Франки" за "Ла Виола" над Ювентус през ХХI век, след като за последно Флоренция видя успех над "Старата госпожа" през далечната 1998-ма - 1:0 през декември.

През 2008-ма "виолетовите" спечелиха в Торино с 3:2, но оттогава не можеха да се похвалят с успешна серия над този си съперник.

За последно Фиорентина отбеляза цели 4 гола срещу Юве преди 38 години - на 11-ти май 1975-та година при успеха също като домакин с 4:1. "Старата госпожа" вече е инкасирала 13 попадения в 10-те изиграни мача в Серия А и Шампионската лига този сезон. През миналата кампания Юве получи 13-ия си гол в 18-ия двубой, а общо допусна само 24.

За първи път пък воденият от Антонио Конте тим на "бианконерите" получава 4 гола в един мач.