Хърватите почти подпечатаха визите за Русия

„Шахматистите“ удариха лошо Гърция с 4:1 и са почти сигурен участник на Мондиал 2018

по статията работи: iNews.bg | 10.11.2017 | 10:16
NHS

И Зевс-Гръмовержецът трудно ще помогне на Гърция да се класира на световното в Русия. Гръцките футболни богове бяха бити и унижени, а мечтите на южната ни съседка за Мондиала вече на 99 процента са в коша за боклук.

Причината е, че Хърватия пречука гостуващия тим на Гърция с 4:1 в първи мач помежду им от баражите за класиране на световното първенство. Домакините поведоха на стадион "Максимир” в Загреб след попадение на Лука Модрич (13-дузпа), който се разписа от бялата точка след отсъдено нарушение на вратаря Карнезис срещу Никола Калинич. Същият този Калинич (19) удвои аванса на "шахматистите” след асистенция на Стринич.

След половин час игра Гърция върна едно попадение чрез капитана си Сократис Папастатопулос (30), който засече топката с глава след изпълнение на ъглов удар. Той върна интригата за кратко, тъй като Иван Перишич (33) върна преднината от два гола на хърватите с глава след центриране на Симе Вършалко.

Грешка в отбраната на елините доведе до четвърти гол в тяхната врата в началото на втората част, когато Андрей Крамарич (49) направи резултат 4:1 след нова асистенция на Вършалко.

Лека полека футболистите на Златко Далич намалиха оборотите и доиграха по-спокойно срещата, след която направиха важна крачка към квотата за Мондиал 2018. Реваншът на стадион "Георгиос Караискакис” в Атина е след три дни.

По същото време Северна Ирландия загуби от Швейцария с 0:1 в първия мач от баража помежду им за квота за Мондиала. Първото полувреме на "Уиндзор Парк” в Белфаст бе равностойно и без кой знае какви голови положения пред двете врати.

След почивката "кръстоносците” успяха да поведат след спорна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Кори Евънс след удар от далечна дистанция на Джердан Шакири. Ръката на халфа бе плътно прилепена до тялото му, но въпреки това румънският съдия Овидиу Хацеган взе решение да посочи бялата точка и Рикардо Родригес (58-дузпа) реализира хладнокръвно, пише Блиц.

До края на мача домакините опитаха всичко по силите си да върнат гола, но така и не успяха да застрашат вратата на Ян Зомер.

Реваншът на "Санкт Якоб Парк” в Базел е след три дни, предаде Sporta.bg.