Хърватите се сбогуваха със Световното първенство

Мексико най-накрая допусна гол, но след блестящо представяне срещу "шахматистите"

по статията работи: Иво Вецев | 23.06.2014 | 00:45

Мексико поднесе нова изненада на Световно първенство 2014, след като в тактически дуел надигра с 3:0 Хърватия и изхвърли от шампионата балканския тим, който беше спряган за фаворит в срещата и за второто място в група A.

След първо полувреме, в което нито един отбор не отправи точен удар (освен греда на Ерера), Хърватия опита натиск и беше наказана за това в последните 20 минути на срещата.

Контраатака на Мексико доведе до корнер, при който Маркес беше изпуснат от защитата и с глава направи 1:0, а само 2 минути по-късно и Андрес Гуардадо с топовен изстрел след пас на Пералта реши всичко в срещата.

Положението на "шахматистите" стана още по-тежко, когато в 82' и резервата Чичарото успя да се разпише, затъврждавайки доминацията на тима си. Перишич след двойно с Ракитич успя да направи 3:1, разваляйки поредицата от "сухи" мрежи за Очоа.

В края Анте Ребич се опита да счупи крака на Пеня и получи директен червен картон, олицетворявайки слабото първенство, което Хърватия изигра.

Това беше едва 8-а победа в последните 31 мача за Мексико в мачове срещу европейски отбори, както и втора поредна победа срещу този съперник след тази през 2002 година.

За съжаление на "ацтеките" обаче Бразилия удари с 4:1 Камерун и по голова разлика се класира на първо място в група A. И двата отбора са с по 7 точки, но Бразилия ще играе срещу Чили (втори от група B), а Мексико ще се изправи срещу Холандия. И двата отбора са непобедени до този момент на Мондиал 2014.