Хьофъл-Рийш дублира олимпийската си титла

Германката се доказа като най-добрата комбинаторка

по статията работи: Даниел Любомиров | 10.02.2014 | 14:33  21 Виж всички снимки
Хьофъл-Рийш дублира олимпийската си титла
БТА/AP

Германката Мария Хьофъл-Рийш защити по най-добрия начин олимпийската си титла в Суперкомбинацията, след като спечели съчетанието на спускане и слалом в Сочи 2014 и завоюва втора титла за страната си от Игрите в руския зимен курорт.

Хьофъл-Рийш, която освен шампионка във Ванкувър 2010, стана и световна шампионка в Суперкомбинацията миналата година, бе едва 5-та след първия манш – спускането – но с великолепно каране в техничната дисциплина слалом не остави съмнения в доминацията си на пистата.

Германката, която е и лидерка в генералното класиране на Световната купа, остави на 0.40 секунди зад себе си най-добрата австрийка Никол Хосп и на 0.53 секунди Джулия Манкузо, за която бронзът днес е 4-то отличие на Олимпийски игри.

Манкузо водеше в класирането след спускането, но в слалома не можа да защити аванса си и трябваше да се задоволи с трета позиция, като измести от подиума словенската снежна кралица Тина Мазе.

Така след титлата в спускането с едноместни шейни вчера на Феликс Лох, Германия има своя втори олимпийски шампион в лицето на Хьофъл-Рийш. Австрия пък спечели втори медал в алпийските дисциплини след титлата на Матиас Майер в спускането в неделя. Манкузо спечели своя 4-ти олимпийски медал и накара поне за малко феновете в САЩ да забравят, че Линдзи Вон отсъства от Сочи 2014.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


2 mitko velev 10.02.2014 | 15:20
Да и е честито, това е поредният голям успех за нея!
1 Лолита Набокова 10.02.2014 | 14:45
Много хубава снимка :)

ТВ програма

Кино

  • 01:00 Рецепта за култура токшоу с Юрий...
  • 01:55 Вечната музика /п/
  • 02:25 Туризъм.бг /п/
  • 02:55 Библиотеката /п/
  • 03:30 По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 04:00 Панорама с Бойко Василев /п/
  • 05:00 Иде нашенската музика /п/
  • 06:00 Омагьосаният замък детски игрален...
  • Сега "Сибърг" - биографичен, драма...
  • 02:10 "Древно инженерство" - документална...
  • 04:10 "Вкусът на България" - кулинарно...
  • 04:40 "COOLt" - лайфстайл предаване с...
  • 05:40 "Дракони: Надпревара до предела" -...
  • 06:00 "Светът на здравето" - здравно...
  • 06:30 "Древно инженерство" - документална...
  • 07:30 "Тази събота и неделя" - уикенд...
  • Сега "Пасажери" - с уч. на Крис Прат,...
  • 02:45 "Кобра 11: Обади се!" - сериал,...
  • 03:45 "Браво, момчето ми!" - с уч. на...
  • 06:00 "Иконостас"
  • 06:30 "Кобра 11: Обади се!" - сериал,...
  • 07:30 "Събуди се" - предаване
  • 11:00 "Съдебен спор" - предаване на NOVA
  • 12:00 Новините на NOVA
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.