ЦСКА влезе в тройката след класика над Любимец

"Червените" спечелиха с 3:0 и поне временно се изкачиха на трета позиция

по статията работи: iNews.bg | 26.09.2013 | 18:22

Отборът на ЦСКА се изкачи на трето място във временното класиране, след като днес "червените" записаха трета поредна победа на сметката си и спечелиха с 3:0 визитата на новака Любимец.

Двубоят от 10-ия кръг на "А" група протече изцяло по вкуса на гостите, които откриха резултата още в средата на първата част, а малко след това се оказаха и с човек повече на терена. Почти цяло второ полувреме Любимец игра с десет души, след като в 39' Величко Величков бе изгонен справедливо за нарушение срещу откъсващ се футболист.

Головете за "армейците" бяха дело на Ивайло Чочев, Марсиньо и Християн Кировски, а лошите новини дойдоха от контузията на малийския таран Мамади Сидибе. Нападателят получи травма още през първата част, като бе заменен от македонеца Християн Кировски.

Така ЦСКА събра актив от 17 точки и поне временно се изкачи на трета позиция, изпреварвайки съставите на Литекс и Локомотив (Пд), които имат по 16. "Оранжеви" и "смърфове" обаче са с мач по-малко, като по-късно днес Литекс приема Локомотив в Ловеч. Любимец пък записа пети пореден мач без победа, като новобранците остават на 8-а позиция с 13 пункта досега.

Двубоят в Любимец започна по-добре за домакините, които пропуснаха отличен шанс след няколко минути игра. Мирослав Будинов навърза няколко бранители на "армейците" и стреля, но извън очертанията на вратата. В 10' Дончо Атанасов също отправи удар, но Томаш Черни спаси.

Постепенно се стигна до 23', когато Ивайло Чочев реализира във втори пореден мач за ЦСКА. Младият футболист засече отклонена от Мамади Сидибе топка и с удар от близка дистанция вкара за 0:1.

В 31' бившият нападател на Стоук Сити трябваше да напусне игра, получавайки травма. На негово място се появи Християн Кировски, който малко след това не успя да отбележи от добра позиция, стреляйки силно в аут.

1054194В 39' се стигна и до повратния момент в мача, когато Любимец остана с човек по-малко на терена. Величко Величков задържа откъсващия се сам срещу вратаря Кировски, което и означаваше стопроцентов червен картон. Стигна се до пряк-свободен удар, а Марсиньо с фантастично изпълнение заби топката под напречната греда - 0:2.

И след почивката нищо на терена не се промени, а ЦСКА продължи да контролира случващото се на терена. "Червените" добавиха още един гол към актива си, като можеха да отбележат и още, ако не бяха пропуските.

Още в 47' Рашков успя да отрази интересен удар на Емил Гъргоров, а в 48' удар на Християн Кировски бе отклонен в корнер. В 66' обаче отбраната на Любимец не издържа, а резултатът стана класически. Резервата Антон Карачанаков пробва да стреля отдалеч, но вместо това се получи центриране. Топката попадна на главата на Християн Кировски, който реализира първия си гол в "А" група - 0:3.

До последните минути двубоят в Любимец вече се доиграваше, като в 84' ЦСКА аристократично пропиля възможност и за четвърти гол. Антон Карачанаков опита да отбележи с прехвърлящ удар, но талантът прати топката право в ръцете на Рашков. Пред халфа имаше възможност и да комбинира със свой съотборник.