ЦСКА записа второ поражение в контролите

Волга победи "армейците" с 2:1 в Къзълджахамам, Христо Янев се разписа за "червените"

по статията работи: Божидар Азманов | 04.07.2012 | 18:08

ЦСКА загуби с 1:2 от Волга във втората си контрола на турска земя. За елитния руски тим се разписаха Ахметович и Бибилов, а почетно попадение за "армейците" бе дело на Хрсто Янев в самия край на срещата.

Преди дни "червените" надделяха с 3:0 над шампиона на Иран Сепахан, но срещу Волга не успяха да впечатлят с играта си.

В първата контрола от лятната подготовка ЦСКА пък загуби от Торпедо Москва в София отново с 1:2.

За двубоя, който се игра в Къзълджахамам Стойчо Младенов избра на терена да излязат Благой Макенджиев, Лукас Саша, Пламен Крачунов, Сивард Спрокел, Нилсон Антонио, Тодор Янчев, Анисе Абел, Нджонго Присо, Педро Мендеш, Христо Янев, Килиън Шеридън.

В началото на двубоя играта бе равностойна и двата тима демонстрираха голямо желанияе.

Още в 7-та минута Христо Янев получи възможност да стреля от пряк свободен удар, но топката мина над напречната врата на руския страж.

От своя страна Волга имаше възможност да излезе напред в резултата десетина минути по-късно, когато Карека стреля от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от вратата на Макенджиев.

За беда на Стойчо Младенов в средата на полувремето неприятна травма получи Абел Анисе. Футболистът, който пристигна в ЦСКА през зимата, но все още не е дебютирал в официален мач с червената фланелка, тъй като бе със спрени състезателни права, се контузи при единоборство с противников играч и се наложи принудително да бъде заменен от Коста Янев.

В края на полувремето "армейците" натиснаха своя съперник, но така и не успяха да сътворят нещо запомнящо се. Точно тогава руският клуб излезе напред в резултата. Максимов направи добра индивидуална акция и стреля от наказателното поле. Макенджиев се намеси, но топката стигна в Ахметович и той напразна врата направи 1:0.

На почивката Стойчо Младенов направи четири смени, а за "червените" дебютира стражът Томаш Черни.

Още в първата минута на втората част футболистите на Волга направиха изключителен пропуск, след като непокритият Бендз не успя да улучи вратата на ЦСКА след удар с глава от непосредствена близост.

В 65-та минута резултатът стана 2:0, а голът вкара Бибилов с глава, засичайки топката след центриране в наказателното поле на ЦСКА.

"Армейците" направиха опит да застрашат вратата на Волга, но най-сериозните възможности дойдоха след изстрели на Христо Янов от свободни удари, като той на няколко пъти опита любимото си упражнение, но така и не сполучи да отбележи.

В 86-та минута ЦСКА все пак вкара едно попадение. То падна от дузпа, отсъдена за игра с ръка на руски състезател след центриране на Нджонго Присо в наказателното поле. Зад топката застана безпогрешният от бялата точка Янев и намали на 1:2. За повече обаче нямаше време

В последните 20-тина минути шанс за изява получи и пристигналият късно снощи в лагера на ЦСКА Хавиер Мартина. Италианецът Герарди влезе през втората част, но отново не впечатли и бе сменен след само 20-тина минути на терена. Толкова поигра и сънародникът му Кода.