ЦСКА записа победа срещу елитен турски тим в контрола

Единственото попадение в срещата отбеляза Иван Бандаловски през второто полувреме, като "червените" изпуснаха куп положения пред вратата на турците

по статията работи: Иво Вецев | 10.07.2012 | 19:44
ПФК ЦСКА

ЦСКА записа победа в последния си двубой от подготвителния лагер в турския град Болу. Днес "червените" изиграха може би най-стойностният си двубой до момента и записаха успех с 1:0 над турския Карабюкспор.

Възпитаниците на Стойчо Младенов създадоха редица положения, но в крайна сметка стигнаха само до един гол - дело на Иван Бандаловски в 61-ата минута. Килиан Шеридън и Нджонго Присо се отчетоха с фрапантни пропуски.

Стойчо Младенов започна с Томаш Черни на вратата, а защитната линия пред него беше съставена от Иван Бандаловски, Апостол Попов, Пламен Крачунов и Нилсон Антонио. Като опорни халфове се изявяваха Коста Янев и Тодор Янчев, а нападателното каре беше формирано между Христо Янев, Нжонго Присо, Анисе Абел и Жуниор Мораеш.

ЦСКА действаше много добре в този състав и още в началните минути можеше да открие резултата. В 7-ата минута Янев и Мораеш комбинираха чудесно, като бразилецът изникна на стрелкова позиция, но не уцели врата. 4 минути по-късно пък отново Янев намери чудесно Бандаловски, който обаче от 5 метра също бе неточен.

В 24-ата минута и Анисе се отчете с пропуск, след като Мораеш свали към него, но ударът му от воле профуча покрай страничната греда.

В 29-ата минута пък турския тим за първи път застраши вратата на Черни, след като техен футболист се откъсна по дясното крило и стреля мощно, но топката се отклони в червен защитник и излезе в корнер.

Малко по-късно пък се стигна до грозна ситуация, след като турски футболист влезе за пореден път опасно в краката на Анисе, който в яда си го ритна. Последва меле, при което Присо и Анисе получиха жълти картони.

След почивката по различно време на терена се появиха Спрокел, Луас Саша, Антон Карачанаков, Станко Йовчев и Килиан Шеридън.

Второто полувреме отново започна по-добре за ЦСКА. Още в първите минути Мораеш можеше да се разпише, но от границата на наказателното поле ударът му попадна в обятията на вратаря. Малко по-късно и Анисе можеше да се разпише, но отново стражът се намеси след удар с глава.

Все пак най-накрая падна гол във вратата на турския тим. В 61-ата минута Присо и Бандаловски комбинираха чудесно, като българският национал се озова на чудесна позиция и с мощен удар откри резултата - 1:0.

В 73-ата минута пък ЦСКА пропусна чудесна възможност за втори гол, след като Шеридън пресира вратаря, той сгреши и топката се озова в краката на Присо, който вместо да я върне на останалия на празна врата ирландец, реши да стреля от малък ъгъл и нацели гредата. 7 минути по-късно Шеридън пък направи един от прочутите си пропуски, след като необезпокояван не успя да преодолее вратаря. Удар на Грънчов след корнер пък бе избит от самата голлиния малко преди края на двубоя.