ЦСКА започна контролите с победа

"Червените" се наложиха с 2:1 над Марек

по статията работи: iNews.bg | 21.06.2014 | 13:35

ЦСКА се поздрави с победа в първата контрола от лятната си подготовка. Възпитаниците на Стойчо Младенов се наложиха с 2:1 над новака в А група Марек на Градския стадион в Самоков.

Заради падналите над страната проливни дъждове, теренът не бе в най-доброто си състояние, но въпреки това ЦСКА и Марек направиха добър мач с много положения и пред двете врати.

Дупничани бяха много близо до откриване на резултата след 14 минути игра, когато Кристиян Петков на два пъти не успя да преодолее вратаря на "армейците” Стоян Колев.

Три минути по-късно (17’) ЦСКА получи правото да изпълни дузпа за нарушение на стража на Марек Емил Михайлов срещу Мартин Камбуров. Зад топката застана потърпевшият и не сгреши за 1:0.

Малко по-късно бранителят на "червените” Апостол Попов напусна принудително терена заради контузия.

Марек стигна до изравнителен гол в 22-ата минута, а точен бе Кристиян Петков, който се възползва от грешка в защита на Стивън Сънди и преодоля Стоян Колев за 1:1.

Последваха силни минути за ЦСКА, като "червените” имаха няколко възможности отново да поведат в резултата, но до нов гол във вратата на Марек не се стигна и така двата отбора се оттеглиха на почивка при 1:1.

През второто полувреме "армейците” продължиха да бъдат по-активни, а сериозен пропуск направи Тони Силва в 51-ата минута.

Победата за ЦСКА донесе влезлият като резерва Маркиньос, който се възползва от асистенция на Борис Галчев, оформяйки крайното 2:1 в 84-ата минута.