ЦСКА катастрофира в Симитли

"Червените" загубиха с 2:1 и отпаднаха от турнира за Купата на България

по статията работи: Даниел Любомиров | 15.03.2012 | 17:38

Втородивизионният Септември (Симитли) компрометира амбициите на ЦСКА за защита на трофея от турнира за Купата на България и изненадващо го отстрани след победа с 2:1 в Симитли.

"Червените" бяха безидейни през първото полувреме, а липсата на синхрон и концентрация в отбраната им позволи на домакините с бърза контраатака да открият резултата след половин час игра чрез Гущеров.

Той получи топката в наказателното поле и безкомпромисно разстреля Райс Мболи, за да изведе Септември напред. Борис Галчев отправи единствения опасен удар в актива на "армейците" до почивката, но от фаул прати топката във външната страна на мрежата.

5 минути след почивката Николов бе изведен очи в очи със стража на ЦСКА и технично го прехвърли, като Мболи не прецени добре позиционирането си и не можа да попречи на кълбото да влезе във вратата му за втори път.

Стойчо Младенов пусна в игра Жуниор Мораеш в търсене на активност в предни позиции, но самият бразилец на няколко пъти пропусна да се разпише, а гол на Станислав Костов в 63-ата минута бе отменен заради засада.

До края атаките на ЦСКА не успяваха да доведат до голови положения, а и нападателите на "армейците" направиха доста пропуски, преди да дойде 88-ата минута и Нджонго Присо най-накрая да се разпише за крайното 2:1.

ЦСКА наложи натиск в началото на мача, който се изразяваше главно в центрирания в наказателното поле на домакините. Независимо от по-голямото владеене на топката от страна на "армейците", първият точен удар към вратата, пазена от Ганев, дойде от далечна дистанция и не представляваше трудност за стража на Септември.

Играчите от втория ешелон не се притесняваха да накъсват акциите на ЦСКА с нарушения в собствената си половина, тъй като "червените" не им създаваха особени проблеми при изпълненията на статичните положения.

Станислав Костов и Грегориан Паун пробваха да намерят мрежата на противника, но изстрелите им бяха неточни, като в 27-ата минута младият нападател на "армейците" засече с глава центриране, но след рикошет кълбото излезе в корнер.

В 31-ата минута при една от редките си контраатаки домакините успяха да изненадат и да матират защитата на ЦСКА с две подавания. Гущеров се бе оказал сам пред наказателното поле отляво и подаването към него се оказа неразгадаемо за централните бранители на гостите. Крилото на Септември овладя и със следващото си докосване разстреля Райс Мболи в горния ъгъл за 1:0.

След като инкасираха изненадващо попадение, играчите на Стойчо Младенов пробваха да отреагират, но не промениха стила си и продължиха да разчитат единствено на центрирания в наказателното поле.

Защитниците на тима от Симитли не се затрудняваха с отбраната на вратата си при тези прийоми на "армейците", а най-опасното положение за изравнителен гол дойде в 43-ата минута, когато Присо бе фаулиран от Кацарски на границата на пеналтерията.

Борис Галчев стреля фалцово, но оплете топката от външната страна на мрежата и не успя да донесе успокоение на "червените" преди почивката.

Второто полувреме започна шокиращо за 31-кратните шампиони на България - с прехвърлящ пас от центъра на терена защитниците на "армейците" позволиха на Николов да се откъсне очи в очи с Мболи.

Алжирският страж на ЦСКА изигра много зле ситуацията и нито излезе да пресрещне съперника си, нито остана около рамката - Николов технично го прехвърли с неособено силен удар, а Мболи закъсня с реакцията си и позволи на топката да влезе за втори път във вратата му - 2:0 в 49-ата минута.

Стойчо Младенов пробва да освежи редиците си с включването в игра на Мораеш вместо Паун, като бразилецът на два пъти имаше шанс да стреля срещу Ганев, но и в двата случая не съумя да преодолее стража на домакините.

Костов също се отчете с пропуск, след като получи топката от Мораеш на точката за дузпа, но стреля много неточно и разочарова привържениците на ЦСКА.

В 63-ата минута Мораеш намери Присо вдясно, а тъмнокожият нападател центрира успоредно на наказателното поле и Костов на празна врата прати топката в мрежата, но страничният съдия прецени, че е бил в засада.

"Армейците" повториха упражнението в 68-ата минута, но тогава Иван Бандаловски сервира кълбото, като Присо не успя с пета да го засече отблизо. На далечната греда дебнеше Владимир Иванов, но той разочароващо прати топката високо над опразнената врата.

Отново Мораеш пробва рефлексите на Ганев малко по-късно, но стражът на Симитли майсторски изби в ъглов удар, като дълго време този шут беше най-опасният в актива на гостите.

В 82-ата минута Бандаловски с диагонален изстрел по тревата също не съумя да намери очертанията на вратата, но най-сериозният пропуск бе дело на Присо в 85-ата - Костов стреля мощно, Ганев отрази топката, а новото попълнение на "червените" от три метра с воле прати кълбото над гредата.

В 88-ата минута лошо върната топка назад бе открадната от Присо и той нахлу в наказателното поле, като ударът му бе париран от стража на Симитли, но все пак топката се озова в мрежата за крайното 2:1.