ЦСКА не срещна проблеми срещу Марек и очаквано е на финал срещу Пирин

Пирин Балканстрой надделя над Лукойл и е на първи финал в историята си

по статията работи: iNews.bg | 13.04.2011 | 19:31

Отборът на ЦСКА се наложи с 3:1(21:25, 25:20, 25:20, 25:21) като гост на Марек Юнион Ивкони като по този начин "червените" спечелиха 1/2 финалната серия между двата тима с 2-0 победи и ще спорят за златото със състава на Пирин, който се наложи също с 2-0 победи над тима на Лукойл Нефтохимик в другия полуфинален сблъсък.

Отборът на ЦСКА е преследван от контузии през последната седмица като това се отрази в представянето на настоящите шампиони, които отстъпиха пред Марек с 21:25 в първи гейм на срещата, която се игра в зала "Спортна" в Дупница.

През следващите две части "армейците" обаче увеличиха темпото и на два пъти стигнаха до 25:20 в своя полза. "Червените" доминираха и в четвъртия гехм като след 25:21 спечелиха мача с 3:1 гейма и затвориха серията с 2-0 победи.

Във финалната серия "армейците" ще защитават тилата си срещу състава на Пирин Балканстрой като двата тима ще си оспорват златни медали за втори път през сезона, след като се изправиха един срещу друг и във финалната битка за Купата на България, от която като победител излязоха "армейците".

По-рано днес отборът на Пирин също се класира за финалите на родното волейболно първенство след драматичен успех като гост с 3:2 (36:34, 21:25, 20:25, 25:20, 16:14) над тима на Лукойл Нефтохимик. След триумфа Пирин се класира за първи път на финал в шампионата ни.

Отборът от Разлог спечели първия двубой между двата тима, игран в Разлог, и след днешния успех Пирин се наложи в 1/2 финалната серия с 2-0 победи и ще спори за златото с победителя от сблъсъка между ЦСКА и Марек Юнион Ивкони.

Двубоят в зала "Младост" в Бургас бе повече от оспорван. Срещата започна с инфарктен първи гейм, в който гостите се наложиха след редица отбрати с 36:34. Това не пречупи домакин ите и те спечелиха следващите два гейма.

Гостите от Разлог обаче триумфираха в четвъртата част и така се стигна до пети решителен гейм. В тайбрека Пирин се наложи само с две точки преднина 16:14 след равностойна игра и така съставът на Балканстрой стигна до победата с 3:2 гейма и спечели 1/2 финалната серия срещу Лукойл Нефтохимик с 2-0 победи.