ЦСКА не съумя да удари Лудогорец

"Червените" с по-добър мач, но пряк свободен удар носи точката на шампионите

по статията работи: Иво Вецев | 22.11.2014 | 18:02

В изключително нервен двубой, белязан от два червени картона, много наришения и претенции от двата отбора, ЦСКА и Лудогорец не успяха да се победят, завършвайки 1:1 в дербито на върха в А група.

Двубоят почна много добре за ЦСКА, след като Александър Тунчев получи страхотна възможност и реализира още в 24’ с глава. 10 минути по-рано пък Мисиджан получи червен картон и изглеждаше, че "армейците” ще прекратят лошата си серия срещу "орлите”.

В 36’ обаче Ешпиньо с феноменален изстрел от пряк свободен удар успя да изравни, а с директен червен картон за груб фаул Маркиньос беше изгонен. През втората част домакините имаха претенции за две дузпи, но повторенията категорично показаха, че няма основания за претенции.

Двубоят беше изключително тежък за главния съдия Таско Тасков, който беше избран с жребий по-малко от два часа преди началото на срещата. Той показа два червени картона и 7 жълти. Неговите отсъждания обаче по никакъв начин не повлияха на крайния изход от двубоя.

ЦСКА пък прекрати лоша серия от 8 мача, в които "армейците” не бяха отбелязвали гол във вратата на Влади Стоянов. ЦСКА обаче остава без победа в първенството срещу 3-кратния пореден шампион на А група.

Равенството обаче може да бъде приемано добре за столичани, които остават на върха с категорична разлика от 5 точки – 37 срещу 32 точки за шампионите.