ЦСКА обратно в топ 3 след обрат в Сливен

"Армейците" съкрушиха коравите си домакини от Нефтохимик

по статията работи: Даниел Любомиров | 25.11.2013 | 16:30

ЦСКА се завърна в топ 3 на А група, след като постигна много трудна, но ценна победа с 3:1 като гост на коравия Нефтохимик на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен в последен мач от 18-ия кръг на шампионата.

"Армейците" събраха 32 точки и излязоха еднолично на 3-та позиция в таблицата, като изпревариха Левски, Ботев (Пловдив) и Локомотив (Пловдив), които са с 31. Нефтохимик остава предпоследен с 12 пункта, но може да се гордее с продукцията си срещу "червените", защото изигра може би най-добрия си мач от началото на сезона.

Домакините поведоха изненадващо в 17-ата минута на срещата с рядко срещан гол от центъра на терена, дело на Цветомир Цонков. Той не се поколеба да прехвърли Томаш Черни от около 50 метра и по изключително атрактивен начин даде аванс на тима си – 1:0.

Мартин Петров откри головата си сметка при втория си престой в ЦСКА с ефектно воле с десния крак в 27-ата минута, с което "армейците" сравнително бързо изравниха резултата – 1:1. В 40-ата минута Нефтохимик за малко не поведе отново, след като младежкият национал Живко Петков нацели гредата с глава.

След почивката 31-кратните шампиони направиха куп фрапантни пропуски, преди в 80-ата минута все пак Емил Гъргоров да се разпише за 1:2. 4 минути по-късно след поредното центриране в наказателното поле на домакините Валентин Илиев успя с глава да разпечата вратата на иначе представилия се блестящо страж на Нефотхимик Петър Денчев – 1:3.