ЦСКА представи отбора на феновете с победа над Дрита

"Червените" владееха играта на терена през всичките 90 минути, но вкараха "само" 2 гола на македонския си съперник

по статията работи: Иво Вецев | 14.07.2012 | 22:20

ЦСКА направи възможно най-добрата тренировка преди началото на кампанията на тима в Лига Европа.

Днес на представянето на отбора за новия сезон на "Българска армия" 31-кратните шампиони тотално разбиха македонския Дрита, но в крайна сметка победиха със "скромното" 2:0.

"Червените" тотално доминираха на терена, но многото пропуски на възпитаниците на Стойчо Младенов, и най-вече на Христо Янев и Жуниор Мораеш, лишиха ЦСКА от още по-изразителна победа. Все пак Мораеш успя да отбележи в началото на второто полувреме, а в 53-ата Крачунов покачи на 2:0.

"Червените" показаха всичките си 24-ма футболисти за новия сезон, а в стартовия състав фигурираха имената на новите Черни, Нилсон и Христо Янев.

ЦСКА тотално доминираше събитията на терена от самото начало на срещата, като още в 7-ата минута вратарят на гостите трябваше да се намесва решително след страхотен удар от воле на капитана Тодор Янчев. В 13-ата минута пък Янев центрира страхотно от пряк свободен удар, но ударът на Крачунов с глава в малкия пеналт излезе в аут.

В 19-ата минута пък любимците на червената публика - Христо Янев и Жуниор Мораеш комбинираха чудесно, но бразилецът не успя да отправи хубав удар и топката профуча встрани от вратата. След това пък и Янев се отчете с пропуск, след като коженото кълбо се озова в неговите крака в наказателното поле, но и неговият удар излезе в аут.

"Червените" продължиха да мачкат своя съперник до края на полувремето, но Янев и Мораес се отчетоха с нови пропуски, като нито един от ударите им не попадаше в очертанията на вратата. Най-близо до гола беше бившият футболист на Литекс, който стреля от фаул в 34-ата минута, но топката мина на сантиметри от десния страничен стълб на гостите.

От своя страна Дрита отправи единствения си удар в даденото от съдията продължение - Рамадани получи възможност да стреля от пряк свободен удар, но ударът му бе слаб и не затрудни новото попълнение Черни.

Още в началото на второто полувреме обаче показа огромната разлика в класите. В 50-ата минута ЦСКА най-накрая успя да разпечата вратаря на гостите. Бандаловски проби чудесно по дясното крило и центрира в наказателното поле, където Мораес засече топката в долния десен ъгъл.

Три минути по-късно пък резултатът вече беше 2:0, след като Христо Янев центрира по страхотен начин от пряк свободен удар, а Крачунов надскочи всички и засече коженото кълбо с глава във вратата на Дрита.

През втората част се появиха почти всички футболисти на Стойчо Младенов, като най-големи аплодисменти заслужи наскоро завърналия се Мишел Платини, който веднага се отчете с пропуск в 57-ата минута от пряк свободен удар.

За жалост на насъбралите се фенове обаче темпото на двубоя спадна значително, като ЦСКА определено мислеше за предстоящия си двубой с Мура за Лига Европа и "червените" сметнаха, че няма смисъл да хвърлят всичките си сили срещу слабия тим на Дрита.

Все пак в 70-ата минута Карачанаков отляво реши да пробра рефлекса на вратаря на гостите, но той се намеси успешно. Подобна беше и ситуацията в 80-ата минута, когато отново крилото на ЦСКА проби отдясно и центрира в наказателното поле, но Шеридън стреля слабо и не затрудни стража на гостите. 3 минути отново той се отчете с пропуск, като от 23 метра стреля чудесно, но горната греда попречи на ЦСКА да направи резултата класически.