ЦСКА пропусна да разгроми Балкан

Само 0:2 в Пазарджик

по статията работи: Даниел Любомиров | 15.11.2015 | 15:50
Повече за:

ЦСКА изигра един от не толкова бляскавите си мачове във В група и въпреки че записа 14-та поредна победа в трета дивизия (общо 20-та поредна през сезона и 21-ва поредна за 2015 година), спечели само с 2:0 визитата си в Пазарджик на Балкан (Варвара).

Подробности за мача Балкан - ЦСКА вижте в Sporta.bg

"Червените" можеха да останат с далеч по-позитивни впечатления от срещата, ако имаха повече късмет в началните 20-ина минути на мача, когато цели три пъти нацелиха гредите. Едва в 52-ата минута резултатът бе открит след чудесна солова акция на Момчил Цветанов и пас на празна врата за резервата Костадин Хазуров.

В 87-ата минута Цветанов с нова асистенция предостави кълбото на отлична позиция пред малкия пенал този път за Самир Аясс, който без никакви проблеми увеличи аванса на "червените".

Хазуров отбеляза, влизайки от пейката, двата гола при успеха с 2:0 срещу Чико (Бяга) на същия стадион "Георги Бенковски". Неговият колега в атака Преслав Йорданов бе сред хората, които нацелиха гредата преди почивката, а след добри намеси на вратаря Милен Петракиев удари на Александър Бранеков и Цветанов също срещнаха стълбовете на вратата. Като цяло вратарят на домакините бе основната причина Балкан да не бъде разгромен, въпреки че "армейците" не изиграха особено добър мач.

ЦСКА е с 42 точки на върха в класирането и има 5 повече от втория в класирането Витоша (Бистрица).