ЦСКА с шеста поредна загуба в Шампионската лига

Възпитаниците на Александър Попов отстъпиха с 0:3 (17:25, 23:25, 19:25) гейма на турския Аркас Спор (Измир) в последния си мач от група „А"

по статията работи: Мариян Найденов | 18.01.2012 | 21:03

Волейболистите на ЦСКА останаха без победа в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като допуснаха шеста поредна загуба в турнира. Възпитаниците на Александър Попов отстъпиха с 0:3 (17:25, 23:25, 19:25) гейма на турския Аркас Спор (Измир) в последния си мач от група "А", игран пред около 4 000 зрители в "Арена Армеец".

По време на загрявката играчите на ЦСКА излязоха с тениски с надпис "Подкрепи Рачо", в подкрепа на благотворителната кампания "Да подкрепим Рачо", която се осъществява в подкрепа на спортния журналист Рачо Колев, който се бори с рядка форма на левкемия и се нуждае от трансплантация на костен мозък.

Също така по време на срещата всеки един зрител в залата, който дареше средства в помощ на Рачо получаваше подарък от ЦСКА - вувузели, шалчета, гривни, календари с автографи и много други артикули.

Първият гейм започна равностойно и вървеше точка за точка до 6:6, преди турският отбор да дръпне с 8:6 на първото техническо прекъсване. До втората пауза гостите увеличиха преднината си с още две точки - 16:12. Последва размяна на точки и така се стигна до 21:16, след което волейболистите на Аркас Спор безпроблемно затвориха гейма с 25:17.

Втората част бе най-оспорваната в мача. На първото техническо прекъсване ЦСКА водеше с 8:7. Двата отбора се вкопчиха в люта битка и при втората техническа пауза разликата отново беше една точка, но този път в полза на Аркас - 16:15. В заключителната част на гейма гостите показаха по-здрави нерви и след като поведоха с 22:19, не позволиха на ЦСКА да направи обрат, повеждайки с 2:0 след 25:23.

Аркас Спор поведе с 4:1 в началото на третия гейм, а разликата от три точки се запази на първото техническо прекъсване - 8:5, както и на второто - 16:13. След това гостите постепенно увеличиха преднината си до 22:16, а краят на гейма и мача дойде при 25:19.

Топреализатор в мача стана диагоналът на Аркас Гордън Перин с 16 точки, а Либерман Агамес добави 14. За ЦСКА Ивайло Стефанов и Джейсън Холдейн реализираха по 12 точки, а Велизар Кьосев завърши с 11.