ЦСКА си свърши работата в Хасково

"Армейците" дръпнаха с 8 точки на Лудогорец

по статията работи: Даниел Любомиров | 09.11.2014 | 14:54

ЦСКА постигна очаквана победа без особени проблеми като гост на Хасково с 4:2, с което поне за няколко часа увеличи аванса си на върха в А група на 8 точки пред шампиона Лудогорец.

Двубоят между лидера и последния в класирането бе предрешен още първото полувреме, след като "армейците" нанизаха два гола в рамките на пет минути, а в 32-ата Майкъл Тевия по глупав начин си изкара директен червен картон.

Антон Карачанаковв отново се оказа коз на "армейците" със своя специалитет - изпълнение на пряк свободен удар, като този път рикошет в стената помогна на Карачанаков да прати топката в мрежата в 15-ата минута.

Всичките четири попадения на Антон Карачанаков в А група са отбелязани от статични положения, като той се разписа от игра единствено при равенството 1:1 със Зимбру на "Българска армия".

По брой голове за ЦСКА през сезона (5) юношата на Пирин изостава само от Серджиу Буш, който в 20-ата минута се разписа за 9-ти път. Нападателят от Румъния имаше лесната задача да направи добавка на празна врата, след като Боян Пейков отклони изстрел от десетина метра на Карачанаков – 0:2.

В 49-ата минута Буш пусна отлично топката в наказателното поле за Соарес, който загуби равновесие, но се пребори прекалено лесно с Иван Скерлев и от добра позиция за стрелба не пожали Пейков за 0:3.

В 56-ата минута футболистът от Кабо Верде отново спечели топката в директен спор със Скерлев и върна жеста на Буш, извеждайки го в наказателното поле. Румънецът с едно докосване разстреля по ефектен начин от 12 метра вратаря на Хасково за 0:4 – десето попадение за румънския нападател през сезона.

След няколко пропуска пред вратата на Хасково домакините стигнаха до почетен гол в 72-ата минута след страхотен пробив отляво на Педро Еуженио. Португалецът направи за смях Апостол Попов, влезе към средата на терена и от границата на наказателното поле с фамозен изстрел прати кълбото в далечния горен ъгъл на Якуб Дивиш за 1:4.

Така след 522 игрови минути без допуснат гол ЦСКА инкасира попадение в А група. То обаче не остана изолирано срещу Хасково, защото в 80-ата минута резервата Деян Лозев с красив плонж и удар с глава прониза отново мрежата на гостите – 2:4 и за първи път този сезон друг отбор освен Лудогорец вкарва повече от веднъж във вратата на лидера.

В 32-ата минута Майкъл Тевия удари без топка Борис Галчев пред очите на рефера Таско Тасков и логично получи директен червен картон, елиминирайки още на този етап каквито и да е шансове за тима си да избегне десето поредно поражение.

"Армейците" вече имат 36 точки на първото място, като удължиха серията си без поражение на 10 мача. Единствената загуба на ЦСКА е от шампиона Лудогорец, който с 28 пункта посреща довечера от 18:30 Локомотив (Пловдив). След паузата за квалификациите за Евро 2016 на 22-ри ноември, събота, е голямото дерби между ЦСКА и "орлите".

Хасково остава на последното 12-то място в класирането с едва 4 точки, постигнати след 1:0 над Лудогорец в първия кръг и 0:0 с Локомотив (София) в 5-ия.

• Сега Избори 2024: Предизборни репортажи
  • 21:00 Панорама с Бойко Василев
  • 22:00 В кадър
  • 22:30 Вечната музика
  • 23:25 На ръба игрален филм /копродукция,...
  • 01:10 Иде нашенската музика /п/
  • 02:10 100% будни сутрешно токшоу с...
  • Сега "Аз обичам България" - забавна...
  • 22:30 "Dancing Stars Extra" - зад...