ЦСКА спечели мини-турнира в Либия

Победа и загуба с дузпи за "армейците", вдигат купата с по-добра голова разлика

по статията работи: Даниел Любомиров | 22.02.2012 | 19:33

ЦСКА загуби последния мач от турнира "Мъчениците на 17 февруари", след като отстъпи на Ал Насър след изпълнение на дузпи с 4:1.

"Армейците" и тима от Триполи направиха нулево равенство в редовните 45 минути, като пропуски направиха Антон Карачанаков и резервата Станко Йовчев.

При рулетката на дузпите всички играчи на Ал Насър реализираха своите удари, а за "червените" се провалиха Галчев и Нджонго Присо, с което загубата бе узаконена.

Именно двубоят със столичния клуб трябваше да определи победителя в турнира, тъй като малко по-рано днес "армейците" надиграха Ал Ахли с 2:0, а преди това (в понеделник) ЦСКА победи Ал Насър с 1:0, но падна от другия противник със същия резултат.

Борис Галчев откри головата сметка на българите в ранния сблъсък след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар, а в самия край асистира на Станислав Костов за 2:0.

Ал Насър пък се наложи с 1:0 над Ал Ахли и остави решаването на крайния победител в надпреварата за последния мач с българите, като и двата тима имаха по шест точки преди своеобразния финал.

ЦСКА и Ал Насър си поделиха по една точка и въпреки поражението след 11-метровите наказателни удари, "армейците" се оказаха победители заради по-добрата си голова разлика от всички мачове досега.

Наставникът на "червените" Димитър Пенев направи само една промяна в сравнение с предишния сблъсък срещу Ал Ахли - на вратата вместо Райс Мболи застана Благой Макенджиев.

Полевите играчи бяха същите - на десния бек Иван Бандаловски, на левия - Адемар, а в центъра се разположиха Ангел Грънчов и Илиас Хадад.

В халфовата линия и нападението оперираха голмайсторите от първия мач Борис Галчев и Станислав Костов, плюс Грегориан Паун, Николай Дюлгеров, Антон Карачанаков и Нджонго Присо.

По-късно на терена се появиха Пламен Крачунов и Станко Йовчев на местата на Грънчов и Паун.

ЦСКА бе по-активният отбор на терена и по-често стигаше до голови положения, въпреки че като цяло темпото на игра не бе особено високо. В 8-ата минута бе отправен и първият що годе опасен удар към вратата на либийския тим, дело на Антон Карачанаков, но до попадение не се стигна.

В 10-ата пък Ал Насър също можеше да отбележи, но Благой Макенджиев с две поредни намеси предотврати проблеми за "червените" - той първи отклони топката след прострелно центриране, а след това не позволи да бъде прехвърлен от далечна дистанция.

В 33-ата минута резервата Йовчев се озова в пеналтерията на столичани, но се засуети и не можа да се възползва от шанса си да вкара.

Така редовното време от 45 минути завърши без двата тима да са си отбелязали гол и носителят на трофея трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи.

Борис Галчев изпълни неточно своя 11-метров наказателен удар, а малко след това примерът му последва Присо, с което ЦСКА инкасира загубата в тристранния турнир.