Цонга и Мъри се класираха за 1/4 финалите

Французинът надделя над Марди Фиш, докато британеца се налодижи над Марин Чилич

по статията работи: Краси Киров | 04.07.2012 | 09:01

Французинът Жо-Вилфрид Цонга се класира за четвъртфиналите на Уимбълдън, след като победи Марди Фиш с 4:6, 7:6 (4), 6:4, 6:4.

Цонга достигна до пълен обрат в срещата, която в понеделник бе прекратена при резултат 6:4 1:1 в полза на американеца. Във  втория сет Фиш изпусна два брейк-пойнта и се стигна до тайбрек, който французинът спечели след три.

Добрата му серия продължи и в третия сет, където още в началото реализира пробив и остави дистанцията от два гейма до края. В началото на частта американецът поиска и пауза заради травма, като срещата беше прекратена за седем минути.

След това пък отново заваля и чак след два часа двамата тенисисти се върнаха на корта. В този момент Цонга водеше с 4:2, но успя да запази аванса си, а накрая реализира и ас със скорост 120 км/ч, който беше негов 20-и в мача и триумфира като краен победител.

В опит за втори пореден сезон да достигне до полуфиналите на Уимбълдън Цонга ще се изправи срещу Филип Колшрайбер, който днес сложи край на участието на Брайън Бейкър, надигравайки го с 6:1 7:6(4) 6:3. Това ще бъде седма среща между двамата, а до този момент французинът води убедително с 5-1 победи.

Голямата надежда на домакините Анди Мъри също се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставеният под номер 4 Мъри победи 16-ия в схемата Марин Чилич от Хърватия с 7:5, 6:2, 6:3 за два часа и 10 минути игра.

Срещата започна в понеделник, но беше прекъсната заради дъжд във втория сет при 3:1 и 40:0 за Мъри. Днес двубоят стартира 30 минути по-късно заради превалявания, а след шест минути игра отново беше прекъсната.

51 минути по-късно двамата се върнаха на корта, Мъри спечели и за пета поредна година ще играе на четвъртфиналите в турнира.

Представителят на домакините спря серията на Чилич от осем поредни победи. 25-годишният шотландец пласира 16 аса и допусна само един пробив в цялата среща.

Мъри, полуфиналист на "Уимбълдън" в последните три години, се цели към първа титла за Великобиртания в турнира при мъжете от 1936-та година насам.

На четвъртфиналите Мъри ще играе с номер 7 Давид Ферер от Испания, който победи 9-ия поставен Хуан Мартин дел Потро от Аржентина с 6:3, 6:2, 6:3.

За четвъртфиналите се класира и германецът Флориан Майер след успех над номер 18 Ришар Гаске от Франция с 6:3, 6:1, 3:6, 6:2.