Челси и Манчестър Сити не срещнаха проблеми

Двата гранда продължиха към 4-ия кръг на ФА Къп

по статията работи: Константин Симидчийски | 05.01.2013 | 19:22

Новото попълнение на Челси Демба Ба дебютира по забележителен начин със синята фланелка, след като днес сенегалецът наниза две попадения при успеха с 5:1 над Саутхемптън в мач от третия кръг на ФА Къп.

Домакините откриха резултата след 22 минути игра, когато Хамес Родригес изведе Саутхемптън напред, но до края на срещата Челси се оказа пълен господар на случващото се на терена. Стартиралият като титуляр Демба Ба наниза по един гол в двете полувремена, а попадения добавиха още Виктор Моузес, Бранислав Иванович и Франк Лампард от дузпа.

Шампионът на Англия Манчестър Сити се класира безпроблемно за 4-ия кръг на ФА Къп, след като днес "гражданите" подчиниха с 3:0 гостуващия Уотфорд на своя "Етихад".

Карлос Тевес, Гарет Бари и 17-годишният Маркос Лопес бяха точни за Сити, като домакините не оставиха каквито и да е шансове на водения от Джанфранко Дзола тим на Уотфорд.

Скандалният Марио Балотели, който през седмицата за малко не се сби с мениджъра Роберто Манчини, попадна в групата на италианеца за двубоя. Супер Марио остана на пейката, като се появи в игра двадесет минути преди края, заменяйки Един Джеко.

По същото време Тотнъм се справи без проблем в битката с Ковънтри и се класира за четвъртия кръг след успех с категоричното 3:0. Два гола за "шпорите" отбеляза американецът Клинт Демпси, докато един добави голямата звезда на тима Гарет Бейл.

Бившият национал на България Мартин Петров изигра пълни 90 минути за своя Болтън, който достигна до преиграване срещу елитния Съндърланд. "Тротърс" изковаха равенство 2:2 на своя "Рийбок Стейдиъм", като след час игра водеха с два гола на сметката си. Попадения на Уикъм и Гарднър обаче гарантираха втори мач на "черните котки".