Челси оглави класирането във Висшата лига на Англия

"Сините" събраха пълен актив от 6 точки, постигайки труден успех с 4:2 над Рединг

по статията работи: iNews.bg | 22.08.2012 | 23:57

Европейският клубен шампион Челси оглави временното класиране в Премиършип, след като тази вечер "сините" обърнаха гостуващия Рединг за 4:2 в изтеглен мач от третия кръг на първенството.

За лондончани това бе втори пореден успех след победата над Уигън в неделя, като точни за победителите бяха Франк Лампард от дузпа, Гари Кейхил, Фернандо Торес и Бранислав Иванович. Рединг имаше преднина от един гол двадесет минути преди края, но защитата на гостите не издържа в самия край на срещата. Фернандо Торес пък ознаменува с гол своя мач №150 в английската Висша лига.

По този начин Челси събра пълен актив от 6 точки и излезе начело в класирането, но и с мач повече от останалите отбори.

Мениджърът на домакините Роберто Ди Матео не можеше да разчита на бразилския си бранител Давид Луис, заменен от Гари Кейхил, но сред титулярите на Челси се завърна Рамиреш. Фернандо Торес отново оглави атаката на "сините", а триото Рамиреш - Хуан Мата - Еден Азар оперираше активно от втора позиция. Атаката на Рединг пък бе предвождана от руския национал Павел Погребняк, който днес отбеляза своя първи гол за клуба.

Двубоят в Лондон очаквано започна с по-активна игра на домакините, които се стараеха да не изпускат топката от свое владение. В 7' Челси застраши за първи път вратата на Рединг, но изстрел на Рамиреш бе отразен от Федеричи. Пет минути по-късно Торес се разходи из защитата на гостите, но не успя да отправи ефективен изстрел към вратата.

Така постепенно се стигна до 17', когато новото попълнение на Челси Еден Азар спечели дузпа за своя тим във втори пореден мач. След като вече бе фаулиран в наказателното поле срещу Уигън, тази вечер белгиецът бе повален от нескопосана изява на Гънтер, което и доведе до съдийски сигнал. Франк Лампард отново не сбърка от бялата точка и със силен изстрел разстреля Федеричи за 1:0.

Между 24' и 28' обаче се стигна до шокиращ развой на събитията, тъй като новакът във Висшата лига обърна изцяло резултата на "Стамфорд Бридж". В 24' Павел Погребняк бе изпуснат в наказателното поле на Челси, а руският таран с глава реализира първия си гол за Рединг в официален мач. Четири минути по-късно Рединг вече и водеше в резултата, а с главна вина за това бе вратарят на домакините Петр Чех. Чешкият национал допусна нелепа грешка след удар от статично положение на Гътри, позволявайки топката да влети в мрежата за 1:2.

До края на полувремето европейският шампион се опита да възстанови равенството, но опитите на футболистите в синьо удариха на камък. В добавеното време Еден Азар центрира към Фернандо Торес, но испанецът стреля неточно с глава.

На почивката Роберто Ди Матео не извърши промени в своя стартов състав, като на пейката останаха Даниел Стъридж, Раул Мейрелеш и новото попълнение Оскар. Младият бразилски национал все пак се появи в игра в 57', а мястото си на терена отстъпи Рамиреш.

В минутите след почивката Челси се опита да наложи натиск над своя гост, но отбраната на Рединг действаше добре. Опитите за атаки на "сините" удряха на камък пред наказателното поле на противника, но в 70' опитът за различен подход даде резултат. Централният бранител Гари Кейхил опита късмета си със силен удар от дистанция, а не особено умела намеса на Федеричи доведе до изравняване на резултата - 2:2.

Това още повече настърви домакините в атака, като феновете на "Стамфорд Бридж" трябваше да почакат само десет минути, преди отново да видят своя любим тим напред в резултата. Подаване на Ашли Коул намери Фернандо Торес напълно непокрит в малкото наказателно поле, като испанският национал не сбърка на празна врата, вкарвайки за 3:2. В ситуацията обаче останаха и съмнения за засада на "деветката".

Рединг вече нямаше какво да губи и хвърли всички сили в атака, а в добавеното време се стигна до корнер пред вратата на Челси. Вратарят на гостите Федеричи се включи в атака, но бързо трябваше да се връща насам, защото "сините" осъществиха бърза контраатака по посока опразнената врата. Еден Азар напредна с топка в краката и подаде на Бранислав Иванович, който на празна врата реализира във втори пореден мач за крайното 4:2.