Челси прекъсна негативната си серия, без Петрови в Премиършип

Мартин Петров и Стилиян Петров не бяха в групите на отборите си в Премиършип

по статията работи: Даниел Любомиров | 25.02.2012 | 19:04

Челси постигна комфортна победа с 3:0 през второто полувреме срещу Болтън, който бе без Мартин Петров в групата си.

Успехът на "сините" бе изкован след почивката, когато се разписаха Давид Луис в 48-ата, Дидие Дрогба в 61-ата и Франк Лампард в 80-ата минута. Така Челси прекрати серията си от пет последователни мача без победа.

Благодарение на този резултат и на равенството на Нюкясъл при домакинството на Уулвърхямптън, Челси се завърна на 4-тото място в Премиършип. Отборът, воден от Андре Вилаш-Боаш има 46 точки и изпревари с 3 "свраките", като в същото време задмина Арсенал.

Утре "артилеристите" излизат в градското дерби срещу Тотнъм на "Уайт Харт Лейн" и могат да отново да се изравнят с Челси.

Франк Лампард влезе в историята на клуба си, отбелязвайки своя гол номер 150 в кариерата и общо 12-ти срещу Болтън. Също така плеймейкърът отбелязва 10-то попадение през сезона в Премиършип, с което поставя рекорд, защото за 9-ти пореден сезон минава тази граница.

Нюкасъл направи страхотно първо полувреме, но завърши 2:2 като домакин с борещия се за оставане в елита Уулвърхямптън в мач от 26-ия кръг на Премиърлийг. По този начин "свраките" пропуснаха да се изкачат на 5-о място в класирането. В момента те са 6-и и имат 42 точки, колкото имат и Арсенал.

Уест Бромич Албиън пък нанесе втора поредна загуба на възкръсналия след идването на Мартин О'Нийл Съндърланд. У.Б.А. победи с 4:0 своя гост след два гола на Питър Одемвинге и по един на Джеймс Морисън и Кийт Андрюс. Така албионци се изкачиха на 12-а позиция с 32 точки и са на една от Съндърланд.

Куинс Парк Рейнджърс пък допуснаха домакинска загуба с 0:1 от лондонския Фулъм. Единственото попадeние в двубоя отбеляза Павел Погребняк, като това бе и негово второ попадение откакто пристигне в отбора от Щутгарт по време на зимния трансферен прозорец.

В последния мач от следобедната програма на Висшата лига Уигън и Астън Вила не можаха да си отбележат голове и завършиха 0:0. Гостите от "Вила парк" бяха доста по-активни от своя домакин, но така и не успяха да намерят правилния път към вратата на Уигън. Капитанът на гостите Стилян Петров не попадна в групата за мача.

Така Уигън събра 20 точки и направи ситуацията на дъното изключително интересна. Астън Вила далеч не е сигурен за оставането си, тъй като има 29 точки и се намира на 14-а позиция.