Черно море също съкруши Локо (Пд)

"Моряците" продължават без загуба

по статията работи: iNews.bg | 30.03.2014 | 17:47

Черно море продължава доброто си представяне в първата седмѝца на плейофите в А група, след като победи с 2:0 Локомотив (Пловдив) в домакинството си на стадион "Тича", като по този начин нанесе трето поредно поражение на "смърфовете" откакто шампионатът бе разделен на две половини.

Благодарение на днешния си успех "моряците" събраха 49 точки и се извисиха с 4 пред днешния си съперник, който е и с мач по-малко. Откакто първенството бе разделено на две половини Локомотив има само поражения – 1:2 от Ботев (Пловдив), 0:2 от Левски и сега от Черно море.

Шампионът Лудогорец и Черно море са единствените отбори, които засега нямат поражение в плейофите, като все пак "орлите" от Разград са изиграли само 2 мача, докато "моряците" - 4.

През първото полувреме Еденилсон Бергонси бе на правилното място в наказателното поле, за да засече на далечната греда отблизо центриране от пряк свободен удар и да открие резултата – 1:0 в 17-ата минута.

За втори пореден мач на "Тича" Бакари пропусна дузпа – той само 120 секунди по-късно можеше да удвои преднината на домакините, но отново (както срещу ЦСКА преди една седмица) нацели гредата.

В 53-ата минута пък Валери Домовчийски с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар също разтресе напречната греда.

Все пак, в 81-ата минута по-амбициозният тим от Варна стигна до заслуженото второ попадение, дело на Бакари, който също се възползва от центриране от пряк свободен удар, за да изпревари вратаря Йордан Господинов и да опъне мрежата за 2:0.

Локомотив не създаде нито едно голово положение и загуби заслужено, като с оглед на ситуациите в двете наказателни полета, домакините можеха да спечелят и по-убедително.