Черноморец загуби две точки в Перник

"Акулите" завършиха наравно 1:1 с домакините от Миньор, като поне временно се изравниха по брой точки с втория Лудогорец

по статията работи: Константин Симидчийски | 27.04.2012 | 19:20

Отборът на Миньор Перник позавърза интригата по отношение на местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири на есен, след като днес възпитаниците на Стойчо Стоев спечелиха една точка при домакинството си Черноморец в среща от 26-ия кръг на първенството. Двубоят на "Стадиона на Мира" завърши при равенство 1:1, като гостите стигнаха до частичния успех едва в 83', когато Тодор Паланков отбеляза за крайния резултат.

Първият гол в мача бе дело на Борислав Стойчев в средата на второто полувреме, а по този начин Черноморец се изравни по брой точки с втория Лудогорец, който обаче е с мач по-малко.

На този етап "акулите" със сигурност ще запазят третото си място във временното класиране, но отборите на Левски, Литекс и Локомотив Пловдив ще получат шанс да се доближат максимално близо до бургаския тим, ако спечелят следващите си мачове от Виктория футболно първенство. Миньор от своя страна се изравни по брой точки с Берое в средата на таблицата - по 30.

През първата част на "Стадиона на Мира" сериозен брой шансове за реализиране на гол нямаше, като най-доброто положение се откри пред домакините, докато футболистите на Димитър Димитров се отчетоха единствено с няколко изстрела от дистанция.

Още в 10' Том затрудни максимално Стоян Колев с опасен удар от около 20 метра, а "акулите" отговориха чрез Тодор Паланков, но този път Чворович не допусна кълбото да влети в мрежата. Малко след това Асис също стреля, но отново стражът на "чуковете" спаси.

В 36' се стигна и до най-чистия шанс за отбелязване на гол за първите 45 минути. Брахими получи отлично подаване от Том и пусна топката покрай Стоян Колев, но лявата странична греда се отзова на помощ на Черноморец.

През второто полувреме интересните ситуации пред двамата вратари бяха още по-малко, като всеки гол можеше да се окаже решаващ. В 47' "акулите" застрашиха вратата на Миньор, но Мелконян стреля твърде неточно след подаване на Асис.

До развръзката се стигна в 68', когато домакините вкараха за 1:0. Милен Василев изпълни корнер пред пазената от Стоян Колев врата, а Борислав Стойчев се оказа на точното място, отклонявайки с глава топката в мрежата.

И докато двубоят в Перник вървеше към минимален успех на Миньор, в 83' Черноморец все пак върна инкасираното попадение. Сериозна грешка в отбрана допусна един от най-опитните футболисти на перничани - Ванчо Траянов, което позволи на Тодор Паланков да отправи голов удар в долния десен ъгъл на вратата за крайното 1:1.