Черноморец и Спартак (Плевен) с изненадващи победи над Рилски спортист и Балкан в НБЛ

Черноморец се наложи със 72:65 над Рилски спортист, а Спартак (Плевен) постигна труден успех с 95:93 над третия в класирането Балкан (Ботевград)

по статията работи: Мариян Найденов | 13.02.2011 | 20:45

Последните два отбора в класирането на Националната баскетболна лига Черноморец и Спартак (Плевен) постигнаха изненадващи домакински победи в мачовете си от 18-ия кръг на първенството, съответно над Рилски спортист и Балкан.

Черноморец се наложи със 72:65 над гостите си от Рилски спортист, като след равностойна първа половина на мача, домакините дръпнаха в точките в третата и четвъртата част, за да се поздравят с крайната победа.

Най-полезен за бургазлии бе Христо Захариев с 18 точки и 8 борби. Дабъл-дабъл - 13 точки и 10 овладени топки добави Джъстин Нойхаус, а по 10 точки се отчетоха Атанас Пенев и Асен Саралийски. За Рилски спортист над всички бе Владимир Мийович, който реализира 16 точки и 15 борби. Иван Лилов добави 15 точки, а Димитър Караджовски вкара 14.

В последния мач от кръга Спартак (Плевен) постигна труден успех с 95:93 над третия в класирането Балкан (Ботевград). След първите две части резултатът бе абсолютно равен, Балкан успя да дръпне с 2 точки в третата, но домакините изтръгнаха победата след силна последна четвърт.

Иля Станков бе най-резултатен за победителите с 21 точки, Тодор Тодоров се отчете с дабъл-дабъл - 19 точки и 12 борби, а Никола Трайков добави 18 точки за успеха. За гостите от Ботевград най-полезен бе Георги Давидов с 28 точки, Станимир Маринов вкара 26, а Емил Велев завърши с 11 точки.

След тези мачове четирите отбора запазват местата си във временното класиране в НБЛ, като Черноморец и Спартак (Плевен) остават на 7-мо и 8-мо място с по 22 точки в актива си, Балкан е трети с 28, а Рилски спортист четвърти с 26 точки. Лидер продължава да е шампионът Лукойл Академик с 36 точки, следван от Левски с 32 т.

• Сега Тичам към теб игрален филм /Италия,...
  • 00:00 УЕФА ЕВРО 2024: Трето полувреме...
  • 00:30 УЕФА ЕВРО 2024: Австрия - Франция...
  • 02:30 УЕФА ЕВРО 2024: Белгия - Словакия...
  • 04:25 По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 05:10 Още от деня коментарно предаване /п/
  • 05:55 Денят започва сутрешен блок с...