Чичарито обърна мача с Вила в полза на Юнайтед

Мексиканецът вкара два и предизвика автогол за обрата от 0:2 до 3:2

по статията работи: Даниел Любомиров | 10.11.2012 | 21:39

Хавиер Ернандес доказа, че похвалите към играта му от страна на Сър Алекс Фъргюсън са били заслужени и бе главен герой за Манчестър Юнайтед в гостуването на Астън Вила.

"Червените дяволи", играещи с бели фланелки и черни гащета, осъществиха обрат от 2:0 до 2:3 в заключителния половин час на мача, а Чичарито реализира две от попаденията и предизвика автогол на Рон Влаар.

Иначе Андреас Вайман със страхотен удар в 45-ата минута откри резултата в полза на "виланите" и отново той бе точен, този път с глава, в 50-ата, за да увеличи аванса на домакините на 2:0.

Хавиер Ернандес овладя прекрасен дълъг пас на Пол Скоулс, за да прати кълбото под плонжа на вратаря Брад Гузман в 57-ата минута, а само 5 по-късно негов удар бе отклонен във вратата от Влаар - 2:2.

Вайман можеше да се разпише за трети път, но не можа да преодолее Давид Де Хеа, докато Робин ван Перси на два пъти нацели гредата за Юнайтед.

В крайна сметка центриране на холандеца в 88-ата минута бе засечено с глава от Чичарито, който донесе крайния успех на "дяволите" с 2:3 и увеличи головата си сметка на 8 за сезона.

Така Манчестър Юнайтед постигна ключова победа далеч от дома си, която ще го задържи на върха в Премиършип и след 11-ия кръг.

Възпитаниците на Сър Алекс Фъргюсън вече имат 27 точки на първото място в таблицата и преднината им пред Челси е вече 4. Третият Манчестър Сити пък е с 22 в актива си, като еврошампионът и английския първенец от миналия сезон ще играят утре срещите си от кръга.

През първото полувреме на срещата играта на Юнайтед никак не вървеше и в нито един момент не се създаде сериозно положение пред вратата на домакините. От своя страна Астън Вила изглеждаше по-опасният отбор, въпреки че също страдаше от липса на удари по посока Давид Де Хеа.

В 9-ата минута Ашли Йънг се прояви на висота в защита като попречи на Кристиан Бентеке да се разпише от близка дистанция, блокирайки изстрела му. След изпълнение на корнер топката стигна до нападателя на Астън Вила и той овладя, след което шутира, но крилото на Юнайтед не позволи да се стигне до гол.

В 25-ата минута реферът Кевин Френд направи шокиращо отсъждане на нарушение срещу Пол Скоулс, който беше загубил в близост до наказателното поле. Тя попадна в Стивън Айърланд, който пък веднага изведе Бентеке сам срещу Де Хеа. Съдията обаче реши да отсъди фаул срещу халфа на Юнайтед и провали обещаваща възможност за "виланите".

В 41-ата минута обаче вече нямаше какво да попречи на домакините да открият резултата. Пасивните защитници на Манчестър Юнайтед позволиха на Бентеке да пробие отляво в наказателното поле и да пусне по земя назад за Вайман, който от 10-ина метра с мощен удар разстреля Де Хеа за 1:0.

След почивката се очакваше активизация в редиците на "червените дяволи", но те прекалено рано получиха нови проблеми. В 50-ата минута Айърланд намери Габриел Абонлахор отляво в наказателното поле и той центрира по земя успоредно на голлинията. На далечната греда бе оставен сам Вайман, който отново прониза мрежата на Юнайтед за 2:0.

Възпитаниците на Сър Алекс Фъргюсън се представяха зле в защита, но от този момент нататък се впуснаха в предни позиции, за да осъществяват трудно постижим обрат. Сравнително рано обаче интригата бе върната в срещата, след като Пол Скоулс даде чудесен 30-метров пас напред за Ернандес.

Чичарито овладя топката и с едно докосване нахлу в пеналтерията, след което последва карамбол на кълбото в краката му, а защитник на Астън Вила не можа да го отнеме. Вратарят Брад Гузман излезе напред, но Ернандес с техничен удар покрай плонжа на стража прати топката в мрежата от трудната позиция - 2:1.

В 64-ата минута Манчестър Юнайтед вече бе изравнил в резултата, благодарение отново на решително действие на Чичарито. Рафаел да Силва центрира към далечната греда отдясно, а цялата защита на Астън Вила изгледа полета на топката безучастно. Тя беше засечена от Ернандес, който стреля успоредно на голлинията, но кълбото рикошира в тялото на Рон Влаар и се оплете в мрежата за 2:2.

Вайман можеше да се превърне в герой за "виланите" в 66-ата минута, когато засече мощно с глава центриране отляво, но Давид Де Хеа с блестящ рефлекс отклони топката. Юнайтед не спираше също да търси крайната победа и Робин ван Перси беше болезнено близо да се разпише в 72-ата. Красив удар от далеч на холандския национал разтресе напречната греда.

Куриозното в случая бе, че само 60 секунди по-рано ван Перси отново бе уцелил гредата, този път с глава след центриране от корнер на Уейн Рууни. Английският нападател също имаше шансове да се разпише, но вечерта принадлежеше на Чичарито, който донесе победата на "червените дяволи".

В 88-ата минута центриране от пряк свободен удар на ван Перси на десния фланг бе засечено с глава от Ернандес, който се измъкна между разсеяните бранители на Астън Вила, за да донесе важни три точки на тима си - 2:3.