Шампионът капитулира още на старта

Новакът Любимец матира Лудогорец

по статията работи: Иво Вецев | 20.07.2013 | 19:57

Едва вторият мач в А група беше изигран от старта на новия сезон, а първата бомба вече е факт - тоталният аутсайдер и новак в родния елит Любимец нанесе поражение с 1:0 като домакин на шампиона Лудогорец.

Единственото попадение бе дело на Аясс още в 10', а участникът ни в Шампионска лига беше далеч от желаното ниво в срещата. Моци получи червен картон 20 минути преди края, а домакините пропуснаха страхотни възможности за по-голям успех.

От своя страна възпитаниците на Ивайло Петев показаха сериозна безидейност в нападение и едва на два-три пъти застрашиха сериозно вратата на Димитров, който обаче направи страхотен мач.

В момента Любимец, който е считан за пълен аутсайдер през настоящия сезон, дели първата позиция в класирането с Черноморец, докато Лудогорец за първи път започва със загуба в родния шампионат.

Освен това представянето на шампионите повдига сериозни въпросителни доколко отборът е готов да се изправи в реванша срещу Слован, след като в първия мач загуби по трагичен начин с 2:1.

Двубоят започна с надмощие на гостите в първите минути, но след това новакът в А група заигра далеч по-добре. В 9' Огнянов стреля много опасно от 30 метра, но Влади Стоянов успя да избие.

След него обаче последва катастрофа за шампиона - при центрирането топката бе продължена към Аясс, който от 6 метра не сбърка и втрещи гостите - 1:0 за Любимец срещу двукратния шампион на България.

Домакините продължиха да играят по-добре и Стоянов имаше много работа, като в 16' спаси два поредни удара на Тевия, който беше близо до това да покачи на 2:0. Впоследствие и Огнянов нанесе опасен изстрел, но встрани.

Постепенно гостите заиграха далеч по-добре, но Кишада и Абало пропуснаха отлични възможности. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при 1:0 за новака в родния елит.

Втората част започна с натиск на шампионите, но домакините действаха изключително добре в защита, а участникът ни в Шампионската лига нямаше никаква идея как да преодолее дефанзивния вал на опонента си. В игра влязоха Ернандес, Безяк и Миро Иванов до 54', но безидейността на "зелените" продължи.

Цветан Димитров все пак трябваше да се намесва на няколко пъти, като най-опасен беше ударът на Минев в 69'. В 72' пък домакините направиха невероятна контра и Чакъров излезе сам срещу вратаря, но Моци го спъна на границата на наказателното поле. Това му изкара директен червен картон и гостите останаха с 10 човека.

4 минути по-късно Огнянов остана сам срещу вратаря, но Стоянов успя да се намеси и спаси своите. Отново той имаше шанс с удар от 17 метра, но топката профуча на сантиметри от гредата - все още 1:0.

До края Лудогорец се опита да натисне, но до изравняване така и не се стигна, а шампионът загуби още на старта на първенството.