Шампионът се сгромоляса срещу силен Чикаго

ЛеБрон Джеймс и компания не стреснаха "биковете"

по статията работи: Иво Вецев | 07.05.2013 | 09:48

Чикаго Булс поднесоха най-голямата изненада на старта на плейофите, след като тази нощ развалиха празника на ЛеБрон Джеймс и треснаха с 93:86 шампионите Маями Хийт, и то като гост в "Американ Еърлайнс Арина".

Така серията между №1 и №5 в Източната конференция започна по най-добрия начин за аутсайдера, който придоби домакинско предимство с победата си във Флорида.

Защитата на гостите беше с ключов принос за победата, след като ЛеБрон Джеймс бе спрян в първите три части, въпреки че все пак се разигра в решаващите моменти и завърши с 24 точки, 8 борби и 7 асистенции.

"Горещите" дори водеха със 76:69 6:30 минути преди края на срещата след няколко поредни коша на Краля, но Балинели и Бътлар започнаха да вкарват от тройката и двата тима постоянно сменяха водачеството.

Минута и половина преди края Нейт Робинсън показа страхотна игра и в решаващите секунди вкара 4 точки за 90:86, а Джеймс пропусна да намали 30 секунди преди края и "биковете" се поздравиха с успеха.

Именно нисичкият гард беше най-полезен в нападение за своите с 27 точки и 9 асистенции, а Йоаким Ноа отново беше лидер в защита, а също така записа 13 точки и 11 борби. Бътлър се отчете със супер дабъл-дабъл от 21 точки и 14 борби.

Всички в домакинския състав играха под нивото си, а двете звезди Дуейн Уейд и Крис Бош се отчетоха с общо 23 точки - 14 за гарда и 9 за центъра. Серията продължава във Флорида тази седмица, като шампионите ще търсят задължителна победа преди да се насочат към Ветровития град.

Сан Антонио пък се спаси с тройка на Ману Джинобили в края на второто продължение за победа със 129:127 срещу гостуващия Голдън Стейт.

Видео и снимки от срещата между Маями и Чикаго може да видите в Sporta.bg, а повече информация и допълнителни материали за Сан Антонио и Уорирс ще намерите на този линк.