Шарапова с нова победа в Париж

Агниешка Радванска се превърна в поредната фаворитка, която отпадна от Ролан Гарос

по статията работи: iNews.bg | 31.05.2014 | 08:34

Световната номер 8 Мария Шарапова преодоля третия кръг на Ролан Гарос след победа с 6:0, 6:0 над Паула Ормачя от Аржентина.

Първият гейм от този мач беше прекъснат за около 30 минути заради дъжд. В него рускинята, която е номер 7 в схемата на турнира при дамите, трябваше да спасява три брейк-пойнта.

След това обаче двубоят се разви отлично за Шарапова, която вкарваше сервисите си, а защитата й действаше почти безгрешно. Накрая при излизане към мрежата Ормачя опита да прехвърли Мария, но топката дойде дълга и излезе в аут.

Следващата съперничка на приятелката на Григор Димитров е австралийката Саманта Стосър, която е 16-а в схемата на Ролан Гарос.

В същото време Агниешка Радванска се превърна в поредната фаворитка, която отпадна в Париж. Поставената под номер 3 Радванска полякиня загуби от дебютантката Айла Томлянович от Хърватия с 4:6, 4:6 за 81 минути игра.

Така хърватката, която е 72-а в класацията на WTA, записа най-доброто си представяне на сингъл в турнирите от Големия шлем.

Радванска до днес беше най-предно поставената тенисистка в схемата в Париж след отпадането на шампионката от Откритото първенство на Австралия и номер 2 На Ли  още на старта и загубата на водачката в световната ранглиста и миналогодишна победителка Серина Уилямс във втория кръг.

Финалистката от 2010 година Саманта Стосър от Австралия се класира за четвъртия кръг. Поставената под номер 19 Стосър надделя над деветата в схемата Доминика Цибулкова от Словакия с 6:4, 6:4.