Ювентус все по-близо до ново Скудето

Марио Балотели се събуди за победа на Милан над Фиорентина

по статията работи: iNews.bg | 26.03.2014 | 23:59
БТА/AP

Ювентус направи поредна стъпка към трета поредна титла на Италия, след като се наложи с 2:1 над Парма като домакин.

С две попадения на Карлос Тевес - в 25-а и 32-а минута "бианконерите" си осигуриха успеха. Гостите върнаха едно попадение чрез Молинаро в 62-а, но три минути по-късно останаха с човек по-малко след спорен червен картон за Амаури, а това предопредели крайния резултат.

Все пак до края на двубоя "дуковете" имаха своите шансове да стигнат поне до равенството, но гол не падна.

Така след 17 мача без загуба Парма най-накрая преклони глава. Интересен факт е, че предишната загуба на "пармалатите” беше също от Ювентус в началото на ноември. В същото време "старата госпожа” няма загуба от октомври миналата година.

Благодарение на 5-ия си месец поред без загуба в Серия А "бианконерите” вече имат 81 точки и са с 14 точки пред Рома, 8 кръга преди края. Парма е на 6-о място с актив от 47 пункта.

Повече подробности за мача между Ювентус и Парма вижте в Sporta.bg

В друг интересен двубой от Серия А тази вечер Милан направи удари Фиорентина насред "Артемио Франки" с 2:0 и прекратиха негативна поредица от 5 мача без победа срещу "виолетовите". Това е и първа победа на "росонерите" в Калчото от повече от месец.

Филип Мексес откри резултата в 23-ата минута, а Марио Балотели с фамозно изпълнение на пряк свободен удар посече домакините за втори път в 64-ата за крайното 0:2. Така Милан събра 39 точки и се изравни с 10-ия в класирането Торино. След днешното поражение Фиорентина остава на 4-ата позиция с 51 точки и се отдалечи от място в Шампионската лига.

Повече за срещата между Фиорентина и Mилан можете да четете в Sporta.bg

Наполи пък се затвърди на третата позиция след успех с 4:2 като гост над Катаня. Всичко в мача беше решено през първото полувреме, като след няколко пропуска в 16-а минута Дуван Сапата отбеляза първия си гол в Серия А, възползвайки се от отличен пробив и подаване на Хосе Кайехон. Последваха голове на Хосе Кайехон, Енрике и още едно попадение на Сапата преди почивката.

През втората част Катания върна две попадения благодарение на Кеко и Норберт Гьомбер, но за повече нямаше сили.

Така Наполи събра 61 точки и се отдалечи на 10 от Фиорентина в борбата за 3-ото място в Серия А. В същото време разликата с Рома е само 6 точки и възпитаниците на Рафаел Бенитес могат да атакуват второто място до края на сезона. Катаня остана на последно място с 20 точки и минимални шансове за спасение.