Ювентус е новият едноличен лидер в Серия А

"Старата госпожа" наказа грешките на Лацио, Милан и Удинезе и вече е на върха

по статията работи: Даниел Любомиров | 20.11.2011 | 23:36

Тимът на Ювентус отново е лидер в италианската Серия А, след като днес "бианконерите" постигнаха ценен домакински успех с 3:0 над отбора на Палермо на своя "Ювентус Арена".

По този начин воденият от Тото Конте състав се възползва от поражението на Удинезе в Парма и оглави класирането в Калчото, събирайки актив от 22 точки след 10 изиграни срещи. Толкова точки, но от 11 мача има и Удинезе, но клубът от "Фриули" е с по-лоши показатели от Юве.

Резултатът на "Ювентус Арена" бе открит след 20 минути игра, когато домакините разпечатаха вратата на Цорвас. Джорджо Киелини центрира отляво, а Симоне Пепе с глава засече топката в мрежата, отбелязвайки втория си гол за сезона.

Още в началото на втората част Ювентус затвърди преднината си, благодарение на Алесандро Матри. Таранът бе изведен добре от Лихтщайнер и не даде шансове за Цорвас, бележейки за 2:0.

Всичко на "Ювентус Арена" свърши точно двадесет минути след почивката, когато "старата госпожа" направи резултата класически. Мирко Вучинич намери Клаудио Маркизио на добра позиция, а халфът успешно завърши атаката, вкарвайки за 3:0.

Рома се поздрави с втора поредна победа в Серия А и се изкачи на 5-то място в класирането, след като очаквано надигра Лече с 2:1 на "Стадио Олимпико". "Вълците" се възползваха от загубата на Палермо и изместиха сицилианците от последната позиция, даваща право на участие в Лига Европа.

Възпитаниците на Луис Енрике имаха пълно превъзходство в двубоя и можеха да спечелят с по-изразителен резултат, но преди почивката реализираха само един гол чрез босненския национал Миралем Пянич, който бе точен в 25-ата минута. В 54-ата Фернандо Гаго с прекрасен далечен изстрел удвои преднината на римляните, но само 6 по-късно гостите върнаха интригата с попадение на Андреа Бертолачи.

Страхотна задна ножица на Пабло Освалдо прати кълбото за трети път в мрежата на бившия страж на "вълците" Жулио Серджо, но попадението на италианеца с аржентински корени бе отменено, заради засада.

Удинезе пропусна шанса да се възползва от равенствата на Лацио и Милан вчера и вместо да излезе еднолично начело, бе победен с 2:0 при гостуването си на Парма. "Фриуланите" се пропукаха на два пъти на "Стадио Енио Тардини" и се смъкнаха чак на 4-то място в класирането в Серия А със своя актив от 21 точки.

Джонатан Биабиани откри резултата за Парма в 68-ата минута, а в 76-ата звездата на "дуковете" Себастиян Джовинко реализира от дузпа, за да оформи крайното 2:0.

По този начин домакините събраха 15 точки след 11 изиграни срещи и временно заемат 9-та позиция в класирането, като довечера Рома може да измести бившия тим на Валери Божинов от мястото, ако надвие Лече.

В други мачове от следобеда Киево спечели гостуването си на Катания с 2:1, а Дженоа се справи с Новара - 1:0. Сиена и Аталанта пък направиха дружелюбно реми 2:2.