Ювентус и Милан с категорични победи в Италия

Юве се наложи с класическото 3:0 над Аталанта, а Милан се поздрави с успех с 4:1 над Пескара навръх 113-ия си рожден ден

по статията работи: Мариян Найденов | 16.12.2012 | 18:02

Шампионът Ювентус постигна поредна победа в италианската Серия А, след като се наложи с 3:0 над Аталанта у дома в Торино.

Срещата беше решена до 27-ата минута, след като първо Вучинич (2) даде ранен аванс на "старата госпожа", а Пирло (14) с фантастично попадение удвои. Маркизио (27) оформи крайният резултат, а в 32-ата минута гостите от Бергамо останаха с човек по-малко след червен картон на Манфредини.

Въпреки численото си преимущество обаче "бианконерите" не стигнаха до по-разгромен резултат, а гол на Джовинко беше отменен.

Днешните три точки бетонираха шампионите на върха в подреждането, като те имат 41 точки и са със 7 пред втория Интер, който снощи загуби нещастно при гостуването си на Лацио. Наполи има възможност да се изкачи до втората позиция и да се доближи на 5 точки от Юве, но трябва да победи Болоня в късния двубой от неделната програма. Аталанта заема 11-о място с 21 точки.

В друг мач от кръга, Милан запази безупречната си статистика в домакинствата през този сезон, след като зарадва феновете на "Сан Сиро" с победа 4:1 над Пескара навръх 113-ия си рожден ден.

Атмосферата на стадиона беше очаквано празнична, а само 35 секунди бяха нужни на играчите на Масимилиано Алегри, за да открият резултата. Антонио Ночерино порази мрежата на "делфините", което остана единственият гол до почивката.

Елвис Абрускато си отбеляза автогол в 51-ата минута и покачи резултата на 2:0 в полза на домакините, а 5 по-късно Кристиан Терлици се разписа, за да намали на 2:1.

Резервата Йонатас имаше нещастието да си отбележи автогол в 79-ата минута и на практика да изведе "росонерите" напред с 3:1. Ел Шараави затвърди добрите си изяви на терена и също се разписа в 83-ата минута за крайното 4:1.

Така след 4-ата поредна победа на Милан в Серия А тимът продължава да се извисява до 7-ата позиция в класирането с актив от 27 точки - 2 по-малко от 6-ия Рома. "Вълците" днес не можаха да се поздравят с успех и отстъпиха с 0:1 като гости на Киево във Верона.

Пескара вече е отборът с най-много загуби в елита на Апенините - 11 и остава на 19-та позиция с 14 точки, като само Дженоа е с по-скромен актив от 13. "Грифоните" направиха 1:1 като домакини на Торино.