Ювентус излезе начело в Серия А

"Бианконерите" спечелиха гостуването си на Палермо и изместиха Милан от челото на класирането

по статията работи: Константин Симидчийски | 07.04.2012 | 21:31

Торинският гранд Ювентус оглави временното класиране на италианската Серия А, след като тази вечер "бианконерите" записаха напълно заслужен успех с 2:0 при гостуването си на Палермо. Леонардо Бонучи и Фабио Куалиарела бяха точни за "старата госпожа", като футболистите на Антонио Конте имаха пълен превес над своя съперник.

По този начин Юве събра актив от 65 точки след 31 изиграни мача, разполагайки с точка повече от втория Милан. По-рано днес "росонерите" записаха изненадваща загуба от Фиорентина, което и позволяваше на Юве да оглави таблицата при евентуален успех в Сицилия. Торинци все още не познават и вкуса на поражението през тази кампания.

Футболистите на Тото Конте видимо бяха окрилени от случилото се в Милано, като бяха абсолютен доминант през първите 45 минути на "Ренцо Барбера". Юве обаче пропиля куп шансове пред пазената от Емилиано Вивиано врата, като макар и трудно, домакините удържаха нулевото равенство до почивката.

Още в първата минута Фабио Куалиарела получи шанс да открие, но бившият италиански национал не отигра положението по най-добрия начин и бе блокиран. Гостите продължиха да играят агресивно още от началните минути и пресираха солидно своя съперник, който трудно съумяваше да влезе в срещата. В 9' Куалиарела се реваншира и пусна брилянтна топка към Вучинич, но черногорецът не успя да достигне до удар към вратата.

Гостите продължиха да доминират, като шансовете пред Вивиано не спираха да следват един след друг. В 13' отново Куалиарела пропусна, а две минути по-късно Вучинич не се възползва от пореден чудесен пас на Андреа Пирло. В 20' пропуск направи и рожденикът Мартин Касерес, който не се възползва от подаване на Вучинич

В следващите минути Ювентус сякаш понамали темпото, след като така и не успя да материализира абсолютното си превъзходство в Сицилия. Между 32' и 40' Андреа Пирло на два пъти принуди Вивиано да се намесва, а минута преди почивката пропуск направи и Клаудио Маркизио, който стреля в аут след асистенция на Вучинич.

И след почивката Юве продължи да търси откриване на резултата, като футболистите на Конте бяха наясно, че имат солидно, но засега неефективно превъзходство над своя опонент. В 54' Вивиано се намеси след мощен удар на Артуро Видал, но стражът бе безпомощен две минути по-късно, когато "старата госпожа" най-сетне стигна до попадение. Гостите изпълниха корнер пред вратата на Палермо, а Леонардо Бонучи бе на точното място, засичайки с глава центрирането на Пирло - 0:1.

Между 60' и 70' на "Стадио Ренцо Барбера" продължи да бъде интересно, като зъби в предни позиции показаха и домакините. В 64' Милиачо остана под топката, а в 68' сантиметри разделиха Иличич от това да засече кълбото в мрежата. Междувременно Емилиано Вивиано отново трябваше да демонстрира класа, спасявайки изстрел на Вучинич.

Логичното все пак се случи в 69', когато торинският гранд отбеляза и второ попадение в мрежата на Вивиано, което ги доближи до съвсем заслужен успех в Сицилия. Влезлият две минути по-рано Алесандро Матри асистира на Куалиарела, който от своя страна технично стреля покрай Вивиано, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата - 0:2.

Това до голяма степен позволи на Ювентус да намали темпото, като гостите започнаха да доиграват двубоя, очаквайки последния съдийски сигнал. В 78' Тото Конте даде нова възможност на Алесандро Дел Пиеро да запише игрови минути, а шансовете за нови попадения в някоя от двете врати намаляха драстично. До такива в крайна сметка така и не се стигна, а трите точки бяха записани в актива на "бианконерите", които продължават яростната битка с Милан за Скудетото.