Ювентус измъкна драматичен успех над Каляри

"Бианконерите" спечелиха с два гола в добавеното време на мача

по статията работи: Константин Симидчийски | 21.12.2012 | 23:44

Два гола в добавеното време донесоха три точки на Ювентус при визитата на Каляри в среща от 18-ия кръг на Серия А.

До продължението на мача резултатът бе 1:1, но голове на Алесандро Матри и Мирко Вучинич оформиха крайното 1:3 в полза на шампионите. Преди това Пинила бе открил от дузпа за домакините, а Алесандро Матри бе изравнил.

Двубоят предложи не малко емоции, включително две дузпи и един червен картон. Изгонен от игра през втората част бе капитанът на Каляри Давиде Астори, като и двата тима получиха правото да изпълнят по един наказателен удар. Домакините вкараха своя, докато Артуро Видал пропусна от бялата точка за Юве.

Така Юве дръпна на цели 10 точки пред втория Интер, който обаче е и с мач по-малко. "Нерадзурите" примеат Дженоа утре.

Антонио Конте остави Мирко Вучинич и Алесандро Матри на пейката, като в атака за шампионите стартираха Себастиян Джовинко и Фабио Куалярела. Андреа Пирло, Артуро Видал и Клаудио Маркизио отново оформиха обичайната тройка в халфовата линия, докато Стефан Лихтщайнер и Квадво Асамоа взеха места на двата фланга.

Двубоят започна лошо за гостите от Торино, които допуснаха попадение след само 16 минути игра. Сау бе фаулиран от Артуро Видал в пеналтерията на домакините, което и доведе до съдийски сигнал за дузпа. Зад топката застана Пинила, който преодоля Джиджи Буфон и изведе Каляри напред - 1:0.

До почивката Юве хвърли много сили в опити да изравни, но домакините не се пропукаха. В 30' Джовинко стреля неточно, а две минути по-късно същото стори и партньорът му в атака Фабио Куалярела.

Второто полувреме очаквано започна с актива игра на шампионите, които се хвърлиха в атаки.

В 48' Агаци спаси удар на Маркизио, а в 52' Астори решително блокира изстрел на Куалярела. В 59' домакините за малко не изненадаха своя съперник, но Буфон не позволи да допусне втори гол.

В 65' отборът на Каляри остана и с човек по-малко на терена, след като изгонен бе капитанът на тима Давиде Астори. Защитникът събори Джовинко, което и доведе до втори жълт картон за него.

В 71' бе отсъдена дузпа и в полза на Ювентус, след като отново Джовинко бе в центъра на събитията. Атомната мравка бе фаулиран от Дел Фабро, а зад топката застана Артуро Видал. Чилиецът обаче не успя да отбележи, пращайки кълбото над напречната греда.

Гол за Ювентус все пак последва, като равенството бе възстановено в 74'. Резервата Алесандро Матри наказа бившия си клуб, осъществявайки успешна добавка след удар на Маркизио. Агаци не успя да задържи топката в ръцете си, което и позволи на Матри да отбележи за 1:1.

Сблъсъкът в Каляри завърши изключително драматично, като "старата госпожа" измъкна трите точки в добавеното от съдията продължение. В герой за Юве отново се превърна Алесандро Матри, който донесе трите точки на своя тим. Таранът се разписа от около десетина метра и отбеляза така скъпоценния втори гол.

До края дори остана време и за трети, като негов автор бе друг от резервните футболисти на Тото Конте - Мирко Вучинич. Черногорецът получи подаване от Джовинко и отбеляза за крайното 1:3.

• Сега България в 60 минути с Мариана...
  • 18:30 Още от деня коментарно предаване
  • 21:00 Панорама с Бойко Василев
  • 22:00 Следите остават