Ювентус изненадващо се провали у дома

Шампионите загубиха с 1:2 домакинството си на Сампдория

по статията работи: Константин Симидчийски | 06.01.2013 | 18:04

Шампионът на Италия Ювентус допусна трета загуба в Серия А за този сезон, след като днес "бианконерите" изненадващо загубиха с 1:2 домакинството си на Сампдория в среща от 19-ия кръг на първенството.

Поражението е съвсем изненадващо, имайки предвид, че около час отборът на Тото Конте игра с човек повече на терена. В герой за Самп пък се превърна младият нападател Мауро Икарди, който на два пъти отчая Джанлуиджи Буфон. Точен за Ювентус от дузпа през първата част бе Себастиян Джовинко, а втори жълт картон още в 32' получи защитникът на гостите Гаетано Берарди.

Въпреки поражението, Ювентус остава лидер в Калчото с актив от 44 точки - с 5 повече от втория Лацио. Сампдория пък събра 20 пункта на сметката си, но оставайки в долната половина на таблицата.

Официален дебют за Ювентус записа новото попълнение в отбрана Федерико Пелузо, който партнира на Леонардо Бонучи и Андреа Бардзали в схемата на Антонио Конте. Андреа Пирло, Клаудио Маркизио и Пол Погба стартираха в халфовата линия, докато Артуро Видал остана на пейката. Симоне Падоин и Паоло Де Челие започнаха на двата фланга, а Алесандро Матри и Себастиян Джовинко стартираха в атака.

Атаката на Сампдория бе оглавена от младия аржентинец Мауро Икарди, който си партнираше с бразилеца Едер. Сред титулярите за гостите бе бившият футболист на Ювентус Марсело Естигарибиа, който зае позиция на левия фланг.

Резултатът на "Ювентус Стейдиъм" бе открит след 24 минути игра, когато домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Берарди фаулира Клаудио Маркизио в пеналтерията на Сампдория, като реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Себастиян Джовинко, който преодоля Ромеро и изведе шампионите напред - 1:0.

В 32' мачът сякаш съвсем бе решен в полза на Юве, след като гостите от Генуа останаха и с човек по-малко на терена. Отново Берарди закъсня в действията си, този път фаулирайки Андреа Бардзали. Последва нов жълт картон, който бе и втори за него.

Едва ли обаче Антонио Конте предполагаше, че в подобен момент неговите футболисти ще изпуснат контрола си върху двубоя. Малко след почивката Сампдория възстанови равенството, а точен в 52' бе аржентинският таран на гостите Мауро Икарди. Миналият през Барселона футболист стреля към вратата, а Джанлуиджи Буфон не успя да се намеси, допускайки кълбото в мрежата си - 1:1.

Домакините останаха напълно шокирани в 68', когато Сампдория достигна и до пълен обрат в резултата. Отново Мауро Икарди получи подаване от Обианг и стреля, матирайки Буфон от наглед невъзможен за отбелязване ъгъл - 1:2.

До края на срещата Ювентус стори всичко по силите си, за да избегне поражението, но дори влизането в игра на Мирко Вучинич, Фабио Куалярела и Емануеле Джакерини не помогна на "старата госпожа". В 72' Вучинич нацели гредата зад Серхио Ромеро, а пет минути по-късно отново черногорецът имаше възможност да изравни. Таранът получи подаване от Куалярела, но изстрелът му не намери очертанията на вратата.