Ювентус не допусна грешка във Верона

Никола Анелка не записа дебют за италианския шампион, който спечели гостуването си на Киево

по статията работи: iNews.bg | 03.02.2013 | 15:31

Шампионът на Италия Ювентус възстанови аванса си от 3 точки пред втория Наполи, след като днес "бианконерите" спечелиха с 2:1 визитата си на Киево в среща от 23-ия кръг на Серия А.

Алесандро Матри и Стефан Лихтщайнер отбелязаха за Юве още през първата част, докато Сирил Теро върна един гол за Киево в началото на второто полувреме. Така Ювентус събра актив от 52 точки след 23 изиграни мача, докато преследвачите от Наполи остават с 49. Киево се намира на 12-а позиция в таблицата.

Антонио Конте остави новото попълнение Никола Анелка на резервната скамейка, като френският таран така и не се появи в игра до кая на мача. На пейката остана и Фабио Куалярела, докато в атака за Юве стартираха Алесандро Матри и Себастиян Джовинко. Андреа Пирло, Артуро Видал и Пол Погба започнаха в средата на терена, а Стефан Лихтщайнер и Паоло Де Челие стартираха на двата фланга. Андреа Бардзали, Мартин Касерес и Лука Мароне се наредиха в отбрана пред капитана Джанлуиджу Буфон.

Алберто Палоски и Сирил Теро отново оглавиха атаката на Киево, като подобно на Антонио Конте, Еугенио Корини също заложи на тактическа схема 3-5-2.

Двубоят във Верона стартира отлично за шампионите, които излязоха напред в резултата след само десет минути игра. Артуро Видал комбинира с Алесандро Матри, който с хубаво воле запрати топката зад гърба на Кристиян Пуджони - 0:1.

Ювентус продължи да бъде по-добрият тим на терена, като шансовете за гостите следваха един след друг. В 19' Джовинко направи двойно с Матри, но в решаващия момент загуби баланс и не успя да намери очертанията на вратата. В 28' Видал стреля, но Андреоли блокира изстрела му.

Три минути преди почивката резултатът бе удвоен, като шампионите отбелязаха нов гол-красавец. Джовинко и Матри отново разиграха на двойно подаване, преди Атомната мравка да намери с пета Стефан Лихтщайнер. Швейцарецът насочи топката в един от горните ъгли и даде още по-солидна преднина на своя тим - 0:2.

Двубоят във Верона стана още по-интересен в началото на второто полувреме, когато "летящите магаренца" се върнаха в мача. Защитниците на Ювентус не се ориентираха добре в наказателното поле, което позволи на Сирил Теро да простреля Джиджи Буфон за 1:2.

Наставникът на гостите Антонио Конте извърши първа смяна в своя стартов състав, но вместо новото попълнение Никола Анелка, в игра се появи Фабио Куяларела. Мястото си на терена пък отстъпи Себастиян Джовинко.

Макар и вече получили попадение, футболистите на Тото Конте не изпуснаха контрола върху мача. Юве не позволяваше нови опасности пред своята врата, като в атака "бианконерите" започнаха да търсят и трети гол, който да реши сблъсъка. До чисти шансове за такъв обаче така и не се стигаше, като публиката във Верона трябваше да поскучае до последния съдийски сигнал.