Ювентус отново с шансове за участие в Шампионската лига

"Бианконерите" измъкнаха ценен успех с 1:0 при визитата си на Лацио

по статията работи: iNews.bg | 02.05.2011 | 23:52

Торинският колос Ювентус възроди шансовете си да играе в Шампионската лига през следващия сезон, след като днес "бианконерите" успяха да запишат задължителна победа срещу един от преките си конкуренти за четвъртото място - Лацио.

Сблъсъкът между двата тима на "Стадио Олимпико" завърши при резултат 0:1 в полза на гостите, което и скъси дистанцията на 4 точки в полза на "орлите", три кръга преди края на шампионата. В групата на Ювентус за срещата попадна българският вратар Марио Кирев, който обаче очаквано не седна на резервната скамейка, за сметка на Алекс Манингер.

Алесандро Дел Пиеро бе изборът на Луиджи Дел Нери в предни позиции, като ветеранът трябваше да си партнира с новото попълнение Алесандро Матри. Двамата обаче така и не намериха път към вратата на Муслера, но това в самия край стори Симоне Пепе, реализирал ценен гол за своя отбор. Домакините от Лацио пък завършиха срещата с десет души, след като Кристиян Ледесма бе изгонен от игра десет минути преди края.

Твърде постна бе продукцията през първите 45 минути, като добрите положения пред двамата вратари бяха твърде малко. В 27' трибуните на "Олимпико" се наелектризираха, след като Ледесма центрира за Броки на далечна греда, но халфът стреля неточно в аут. В 34' пък отново Лацио бе по-близо до гола, след като лошо докосване на Акуилани позволи на Серджо Флокари да стреля към Буфон, но опитният страж отрази с крак.

Двете единайсеторки оставиха развръзката за втората част, но до такава така и не се стигаше с течение на минутите. Интересните ситуации все пак бяха далеч повече, макар и гол да липсваше до самия край. В 47' Матри не успя да оползотвори добро центриране на Гросо, а в 53' отново Броки за малко не реализира, стреляйки в аут.

Домакините от Лацио започнаха да създават повече опасности пред противниковата врата, като в 66' "орлите" претендираха за дузпа в своя полза. Киелини събори Флокари в наказателното поле на Ювентус, но съдийски сигнал не последва. Повторенията показаха контакт между двамата футболисти, но също така и се видя, че нападателят на Лацио подходи сравнително артистично към разигралата се ситуация. Само две минути по-късно пък Ернанеш отправи страховит удар по посока Буфон, но вратарят съумя да избие в корнер.

В 80' домакините останаха с човек по-малко на игралното поле. Кристиян Ледесма събори Фелипе Мело в центъра на терена, което и доведе и до втори жълт картон за аржентинеца, който пое към душовете. До развръзката в мача се стигна само три минути преди края, когато Ювентус нанесе своя удар. Лука Тони докосна топката при едно центриране в пеналтерията на Лацио, а тя в последствие се озова право в краката на Пепе. Крилото стреля към мрежата на Муслера, а след лек, но решителен рикошет в Скалони, влетя във вратата за крайното 0:1.

Така Ювентус събра актив от 56 точки след 35 изиграни мача, запазвайки шансове да се пребори за четвъртото място, даващо право на участие в Шампионската лига наесен. "Бианконерите" обаче все още са едва седми, като същата цел преследват още отборите на Удинезе и Рома. Лацио на този етап запазва четвъртата позиция, но разполагайки със само точка пред Удинезе и градския си съперник.