Ювентус победи Манчестър Юнайтед в бенефиса на Гари Невил

"Старата госпожа" постигна успех срещу "червените дяволи" с 2:1

по статията работи: Мариян Найденов | 25.05.2011 | 08:25
juventus.com

Отборът на Манчестър Юнайтед загуби от Ювентус в бенефиса на Гари Невил. Късно снощи на "Олд Трафорд", "Старата госпожа" постигна успех срещу "червените дяволи" с 2:1. В състава на Юнайтед се включиха някои от бившите звезди на отбора като Дейвид Бекъм, Ники Бът и братът на Гари Невил - Фил. Димитър Бербатов не взе участие в този мач.

36-годишният Гари Невил започва своята кариера в Манчестър Юнайтед в юношеските формации на тима, когато е на 16 години. Само година по-късно през сезон 1992-93 той вече е в мъжкия състав. Гари Невил става неизменна част като десен бек на Юнайтед и записва 400 мача в първенството и общо 602 двубоя. През 1995 година дебютира за националния тим на Англия, където изиграва 85 мача.

Уейн Рууни откри резултата за "червените дяволи" в 18-та минута на "Олд Трафорд", а Симоне Пепе изравни с глава в края на полувремето. Младият полузащитник на Ювентус Мануел Джандонато донесе победата на своя тим след перфектно изпълнен фаул.

Имаше интересен момент в срещата, когато млад фен се опита да нахлуе на терена, но бе спрян от Дейвид Бекъм.