Ювентус постави на колене еврошампиона Челси

Равен на "бианконерите" с Шахтьор изхвърля лондончани от лигата

по статията работи: Иво Вецев | 20.11.2012 | 23:50

Европейският шампион Челси е пред угрозата да отпадне още в груповата фаза на Шампионската лига, след като тази вечер в Торино падна на колене пред Ювентус и загуби с 3:0 в демонстрация на футболен интелект от страна на "бианконерите".

Италианският шампион поведе в резултата с гол на Куалярела в 38-ата минута, а Видал отбеляза за 2:0 в 61-ата. Крайният резултат бе оформен от резервата Джовинко в 90-ата минута.

Челси имаше отлична възможност да вкара при 0:0, но Буфон спаси, а торинци можеха да победят и доста по-убедително, ако не бяха фантастичните изяви на Петър Чех.

Така шампионите на Европа вече са на трето място със 7 точки, докато Ювентус е с 9 на второ. Шахтьор пък е на първо място с 10 и вече се класира за следващата фаза, тъй като има по-добри показатели в директните двубои срещу Челси.

Простите сметки показват, че всеки резултат освен победа на Шахтьор над Юве изхвърля лондончани от турнира, които също така трябва да търсят задължителна победа срещу Нордселанд.

От самото начало Ювентус започна яростно да атакува своя съперник и в 4-ата минута едва не падна първи гол, когато Асамоа центрира перфектно в малкото наказателното поле и Вучинич засече, но Чех успя да избие в страничната греда.

5 минути по-късно пък магьосникът Оскар направи фантастичен пробив, мина покрай няколко играчи на домакините и изведе Азар на чиста позиция, но Буфон също демонстрира неземната си класа.

От там нататък обаче "бианконерите" бяха господари на терена и Чех имаше много работа, като трябваше да се намесва при опасни удари на Пирло, Асамоа и Вучинич, а най-добрата ситуация се откри пред Маркизио в 16-ата минута, когато вратарят спаси фантастичен удар на халфа - резултатът оставаше непроменен въпреки опитите на италианския шампион.

Постепенно Челси започна да удържа атаките на своя домакин, но все пак торинци стигаха по-лесно до вратата на съперника си и само добрите намеси на защитата и Чех попречваха на "старата госпожа" да отбележи.

Това обаче се промени в 38-ата минута - Пирло проби през центъра и шутира, но леко. Топката обаче смени траекторията си, след като Куалиярела засече с левия си крак около точката на дузпата и заблуди Чех - 1:0.

Веднага след това Асамоа проби в наказателното поле и центрира пред вратата, където Луис насочи топката към собствената си врата, а Коул успя със сетни усилия да избие от голлинията. В ответната атака пък Мата бе изведен с хубав пас в наказателното поле, но Буфон се намеси на ниво и предотврати бързо изравняване - 1:0 на полувремето.

Второто полувреме започна с превес на лондончани, които се опитаха да отбележат бърз гол, но защитниците в черно-бели фланелки се справяха добре с набезите на атакуващата четворка на гостите.

Постепенно Юве отново започва да притиска своя съперник, а съдията пропусна да отсъди дузпа за нарушение на Иванович срещу Куалиярела. След това пък Пирло и отново Куалиярела се отчетоха с пропуски, но техният край бе сложен в 61-ата минута.

Вучинич и Асамо комбинираха чудесно помежду си, а Видал бе изведен на добра позиция. Той не се поколеба и стреля мощно, топката отново рикошира (този път в Рамирес) и за Чех не остана друго освен отново да извади топката от своята врата - 2:0 и европейският шампион усещаше загубата.

В 73-ата минута пък Вучинич пропусна да направи резултата класически, след като Касерес му даде страхотен пас в наказателното поле, а черногорецът от 4 метра не уцели вратата. След това последваха няколко добри атаки за Челси, но не се стигна до нищо сериозно.

До края на срещата остана време на резервата Себастиан Джовинко да отбележи, след като бе изведен по чудесен начин от Видал и мушна топката покрай излезлия напред Чех.