Ювентус с драматична победа в Сиена

Грандът от Торино спечели визитата си на "Артемио Франки" с гол в 84-ата минута на Маркизио, а Лацио се изкачи на третото място след класика над Пескара

по статията работи: Иво Вецев | 07.10.2012 | 18:12

Ювентус продължава уверено към втората си поредна титла, след като в мач от 7-ия кръг победи Сиена с 1:2 като гост.

Резултатът на "Артемио Франки" беше открит от Андреа Пирло, който изпълни хитро пряк свободен удар по земята - 0:1 в 14-ата минута. Калайо обаче изненада гостите и в добавеното време на първата част изравни с глава - 1:1. Все пак "старата госпожа" стигна до победата в 84-ата минута с прекрасен гол на Клаудио Маркизио.

Така Ювентус вече има 19 точки в своя актив, като до момента възпитаниците на Антонио Конте имат едно равенство срещу Фиорентина и 6 победи. Сиена пък се намира на 11-а позиция с 8 точки.

Домакините започнаха добре срещата и още във 2-ата минута можеха да стигнат до гол, но Росина не можа да преодолее Буфон. Постепенно Ювентус овладя играта и започна да натиска, като това даде резултат още в 14-ата минута.

Джовинко проби към наказателното поле, но беше съборен малко преди границата на пеналта. Зад топкaта застана Андреа Пирло, който изненада стената на Сиена. Шестте човека подскочиха, но техничният халф би леко по земя и изненадата и вратаря, отбелязвайки с хитрост - 0:1 за шампионите.

В 22-ата минута домакините бяха изключително близо до попадение, след като красива атака по дясното крило завърши с двойно подаване между Калайо и Зе Едуардо, като италианецът излезе сам срещу Буфон, но направи непростим пропуск.

Последваха добри атаки и за двата отбора, като Пирло беше близо до второ попадение, но нов негов удар от пряк свободен удар срещна горната греда на Пеголо. В края на полувремето обаче шампионите бяха шокирани, след като Анхело проби по дясното крило и центрира в наказателното поле, където Калайо се реваншира за пропуска си по-рано и с мек удар с глава успя да преодолее Буфон.

През втората част Ювентус се хвърли в атаки, но защитата на Сиена успяваше да неутрализира силните пробиви на Джовинко, а пред Вучинич не се откриваха свободни пространства, в които да нанесе решителен удар.

Все пак в 84-ата минута натискът на "старата госпожа" си каза думата, след като Джовинко направи чудесен пробив по лявото крило и центрира в наказателното поле. Защитник успя да избие, но топката попадна на крака на Маркизио, който от въздуха с воле разстреля вратаря на домакините и донесе победата с чудесен гол - 1:2 и шампионите продължават без загуба.

Лацио постигна класическа победа с 3:0 над Пескара в среща от 7-ия кръг на Серия А и се утвърди на третото място в класирането преди най-интригуващите мачове от неделната програма - Милан vs Интер и Наполи vs Удинезе. Головете за победата отбелязаха Ернанеш и на два пъти Клозе.

Така възпитаниците на Владимир Петкович вече имат 15 пункта и се окупират на третото място пред Интер, който е с 12 и още не е изиграл двубоя си от кръга.