Ювентус с убедителен успех над Наполи

"Бианконерите" вече са само на две точки от лидера Милан

по статията работи: Краси Киров | 01.04.2012 | 23:37

Отборът на Ювентус победи с класическото 3:0 тима на Наполи в дербито от 30-ия кръг на италианската Серия А.

С тази победа футболистите на "старата госпожа" се доближиха само на две точки от Милан в класирането. До края на шампионата остават осем кръга и всичко може да се случи в борбата за титлата. Наполи пък пропусна чудесна възможност да се изкачи на трето място, което дава право на участие в Шампионската лига.

"Бианконерите" изковаха успеха си през второто полувреме, когато отбелязаха и трите попадения дело на Бонучи, Видал и Куалиарела.

Антонио Конте заложи на Марко Бориело и Мирко Вучинич в предни позиции. От другата страна Валтер Мадзари извади най-доброто, с което разполага и най-вече триото Лавеци, Кавани и Хамшик. Интересното е, че и двамата треньори разчитат на игра в защита с трима защитници.

Домакините искаха победата от първата секунда след издънката на тима на Милан срещу Катания. Още в 4-та минута Пирло финтира защитник близо до флагчето на корнера и пусна страхотен пас в наказателното поле, но Бориело не успя да насочи добре топката от два метра.

Малко по-късно отново Бориерло стреля с глава от няколко метра, но не уцели вратата. Наполи отвърна с много опасна атака след, която Хамшик излезе на добра позиция, но си поведе силно топката иначе излизаше сам срещу вратаря.

Ювентус бе много опасен при статичните положения изпълнявани от Андреа Пирло. При едно такова полузащитникът стреля във вратата, но Де Санктис изби в корнер. Футболистите на Юве лесно пробиваха по крилата и създаваха неприятности за отбраната на неаполитанците. В 35-та минута Хамшик отново получи шанс и стреля високо над вратата. До края на полувремето единствено Пирло затрудни още веднъж Де Санктис.

Ювентус нанесе своя удар в началото на второто полувреме. При едно центриране от пряк свободен, топката попадна в Леонардо Бонучи, който стреля към вратата и след рикошет топката влезе в мрежата на Де Санктис.

Две минути по-късно Мирко Вучини вкара втори гол за "бианконерите," но той не бе зачетен заради засада на черногореца. Мадзари пусна в игра Пандев и Джемайли в търсене на нещо повече в този мач. Наполи се опита да натисне, но не можеше да създаде голова ситуация.

Така се стигна до 75-та минута, когато при една контра атака за домакините Артуро Видал нахлу в наказателното поле, финтира защитник и с мощен удар взриви трибуните на "Ювентус Стейдиъм".

Противно на очакванията след гола Наполи се стъписа още повече и домакините можеха да стигнат до класически резултат, но пропуски направиха Маркизио и влезлия като резерва Фабио Куалиарела.

Все пак това се случи в 85-та, когато току-що появилия се Алесандро Дел Пиеро изведе перфектно Фабио Куалиарела и той с много силен удар в близкия ъгъл не остави шансове на Де Санктис.

В последните минути и Зуниха получи директен червен картон за удар без топка.