Ювентус се отдалечи от евротурнирите след 2:2 с Киево

"Старата госпожа" за пореден път не успя да победи у дома и вече е на пет точки от 4-то място

по статията работи: Краси Киров | 10.05.2011 | 08:39
Повече за:

Отборът на Ювентус е все по-далеч от целта си този сезон – участие в Шампионска лига. Има опасност дори "бианконерите" да пропуснат европейските клубни турнири в следващия сезон.

В последния двубой от 36-ия кръг на италианската Серия А Ювентус не успя да победи като домакин тима на Киево и срещата завърши 2:2. По този начин "старата госпожа" заема 7-мо място в класирането на 5 точки от Удинезе, който заема последното място даващо право на участие в Шампионска лига. Освен това Рома и Лацио се намират между двата отбора в класирането и също имат своите шансове за Шампионската лига.

Двубоят в Торино започна с превъзходството на домакините. Алесандро Дел Пиеро откри резултата в 13-та минута след точно изпълнена дузпа. Всичко по-интересно в мача се случи през втората част. Дел Пиеро изведе Алесандро Матри и той покачи на 2:0 в 55-та минута.

Малко след това Красич бе близо до гола, но удара му мина над гредата. В 68-та минута дойде и моментът на Киево. Фернандо Урибе намали резултата след като топката се отби в гредата, Само минута по-късно Пелесиер нацели също страничната греда и Сардо с добавката изравни резултата. "Старата госпожа" отвърна на удара, като Киелини и Лука Тони също нацелиха гредите.

Така Ювентус има нужда от спечлване на точки за да има шанс да играе в Европа догодина или да разчита някой от отборите в Шампионска лига да вземе Купата на Италия.