Ювентус спечели дербито с Интер в Серия А

"Бианконерите" се наложиха с 2:1 в Милано

по статията работи: iNews.bg | 16.05.2015 | 21:53

Ювентус обърна Интер с 2:1 при гостуването си в Милано за мача от 37-ия кръг на италианската серия А.

Основна вина за загубата на "нерадзурите” носи вратарят Самир Ханданович, който допусна елементарен гол във вратата си в 83-ата минута, дело на Мората. Другото попадение за "старата госпожа” вкара Клаудио Маркизио от дузпа, а преди това Мауро Икарди беше открил резултата.

Треньорът на гостите Масимилиано Алегри заложи на голяма част от резервите си. Юве отдавна си осигури титлата, докато Интер се бори за участие в Лига Европа през следващия сезон.

В класирането миланци са 8-ми с 52 точки и едва ли ще изпълнят целта си. Това поражение беше и първо за възпитаниците на Роберто Манчини от осем мача насам.

Срещата започна зашеметяващо. Още във 2-ата минута Паласио от домакините можеше да открие за резултата, но Сторари изби в корнер.

В 9-ата минута Икарди със страхотен шут от границата на наказателното поле в долния ляв ъгъл все пак вкара за Интер. В 22-ата минута Мората за пореден път през сезона демонстрира високата си класа. Испанският национал направи самостоятелен рейд, навлезе в наказателното поле и шутира, но Ханданович изби.  В 38-ата минута Шакири нацели гредата, а при добавката Брозович вкара за Интер, но голът беше отменен заради засада.

4 минути преди края на полувремето Матри се откъсна зад защитата и Видич го фаулира в наказателното поле. Съдията Даниеле Довери отсъди дузпа, но показа само жълт картон на сърбина, въпреки че беше последен в отбрана. Зад топката застана Маркизио и не сбърка – 1:1!

В 69-ата минута Икарди се опита да изненада Сторари с далечен удар по земята, но той беше точно в центъра и твърде лек, с което не успя да затрудни стража на гостите. Секунди след това Ковачич с прекрасен дълъг пас намери Брозович, който с елегантен изстрел с едно докосване прати топката в далечния ъгъл и за късмет на Сторари, тя премина покрай гредата му.

В 81-ата минута пред Икарди се откри чудесна възможност да вкара втория си гол в мача, засичайки топката с глава, но я прати встрани от вратата. 120 секунди след това Ханданович закопа Интер. Мората стреля, а вратарят левашки допусна топката да премине голлинията. Нападателят на Юве даже не разбра, че е вкарал, докато не видя радостта на съотборниците си.