Ювентус спечели италианския сблъсък с Фиорентина в Лига Европа

За четвъртфиналите се класираха още Бенфика, Валенсия, Лион и АЗ Алкмаар

по статията работи: iNews.bg | 20.03.2014 | 23:04
БТА/AP

Италианският шампион Ювентус изми част от срама след отпадането си от групите в Шампионската лига с класиране сред най-добрите осем в Лига Европа.

"Бианконерите" продължиха към четвъртфиналите, след като се наложиха с 1:0 при гостуването си на Фиорентина в мача реванш от италианския сбллъсък на осминафиналите в надпреварата.

Така с общ резултат 2:1 Юве е четвъртфиналист след равенството 1:1 в първата среща в Торино.

В герой за "старата госпожа" се превърна ветеранът Андреа Пирло, който отбеляза единственото попадение след блестящо изпълнен пряк свободен удар в 71-ата минута.

Видео, снимки и подробности за италианското дерби между Фиорентина и Юве може да видите в Sporta.bg>>

Още четири отбора намериха място на четвъртфиналите във втория по сила европейски клубен турнир след изиграването на ранните мачове от надпреварата.

АЗ Алкмаар и Анжи направиха 0:0 в Русия, което класира холандците напред след успеха им с 1:0 в първата среща.

Финалистът от миналия сезон Бенфика също продължи в следващия кръг. Португалският гранд и Тотнъм завършиха 2:2 в Лисабон, но победител от сблъсъка е Бенфка след 3:1 на "Уайт Харт Лейн".

Лион загуби визитата си на Виктория (Пилзен) с 2:1, но французите имаха комфортна преднина след победата си с 4:1 в първия мач.

Последният отбор, класирал се на четвъртфиналите е испанският Валенсия, който спечели и втората си среща с Лудогорец, този път с 1:0 на "Местая" и продължава с общ резултат 4:0.