Юнайтед без Бербатов победи категорично Арсенал с 8:2

"Червените дяволи" взеха историческа победа над един от конкурентите си за титлата

по статията работи: Краси Киров | 28.08.2011 | 20:06

Страховит Манчестър Юнайтед унижи своя конкурент Арсенал с разгромното 8:2 на "Олд Трафорд" в среща от третия кръг на английската Висша лига. Димитър Бербатов остана резерва в този мач и не получи шанс от сър Алекс през всичките 90 минути.

Берба не успя да вземе участие в този исторически двубой между двата тима. Тепърва статистиците ще ни заливат с данни от този двубой, но Арсенал не бе допускал осем гола от 19-ти век.

Въпреки това "червените дяволи" изнесоха истинска лекция на своите съперници, които се представиха много лошо в защита. Младоците на Арсен Венгер на моменти губеха ориентация, а и Юнайтед постоянно притесняваше отбраната на гостите.

Уейн Рууни записа хеттрик от статични положения след като вкара два гола от пряк свободен удар и един от дузпа. Арсенал имаше своя шанс, като в началото на мача, но при резултат 0:1 Ван Перси изпусна дузпа. Дани Уелбек, Ашли Йънг, Парк и Нани отбелязаха останалите голове за Юнайтед. Ван Перси и Уолкът се разписаха за Арсенал.

Срещата започна много динамично с домакински натиск. В 3-та минута след пробив на Смолинг , Клевърли стреля в аут. След това удар на Уелбек минава встрани от гредата.

В 22-та минута защитата на Арсенал сбърка фатално. Андерсон копна топката зад отбраната, като Косчелни и Джору не се разбраха кой да избие кълбото и от това се възползва Дани Уелбек, който с глава изведе Юнайтед напред за 1:0

В 27-та минута бе решителният момент за Арсенал. Страничният съдия видя нарушение на Еванс срещу Тио Уолкът в наказателното поле и Хауърд Уеб посочи бялата точка. В този момент обаче в герой се превърна Давид де Хея, който спаси удара на Ван Перси. Този пропуск обезвери "артилеристите" и те веднага получиха гол. Ашли Йънг с перфектен далечен удар прати топката в мрежата на Счесни за 2:0 в следващата минута.

На другата страна Де Хея започна да радва феновете на домакините като показа класа и спаси далечен удар на Аршавин,  и добавката на Ван Перси. В 35-та минута отлично представящия се Уелбек разтегна мускул и трябваше да напусне терена. Сър Алекс отново игнорира Бербатов и пусна Хавиер Ернандес на терена. В 42-та минута Рууни покачи на 3:0 след перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

В добавеното време Уолкът върна един гол за Арсенал. Росицки изведе добре младия нападател отдясно и той промуши топката между краката на Де Хея за 3:1. Арсенал се надяваше да се върне в играта през второто полувреме, но не знаеха какво ги очаква.

В началото на втората част Манчестър Юнайтед можеше да отбележи четвърти гол, но Счесни спаси удар на Ашли Йънг. В 53-та минута Робин ван Перси стреля със страхотно воле в наказателното поле, но Де Хея успя да избие топката. Темпото на игра се усили още повече за радост на зрителите. Арсенал успяваше да задържи нападателите на Юнайтед далеч от своето наказателно поле поне в началото на полувремето. Андрей Аршавин се освободи на добра позиция в наказателното поле, но стреля в аут.

Юнайнтед обаче изригна в следващите минути за радост всички свои привърженици на "Олд Трафорд". В 59-та минута Клевърли излезе сам срещу Счесни след двойно подаване с Ерндандес, но би във вратаря. След това Счесни изби удар на Ашли Йънг, като при добавката Нани се подхлъзна.

Уейн Рууни покачи на 4:1 в 64-та минута отново след пряк свободен удар, като този път би в обратния ъгъл. Само две минути по-късно отново груба грешка в защитата на Арсенал остави Нани непокрит в наказателното поле и португалецът прехвърли вратаря за 5:1.

Нападателят на Юнайтед Уейн Рууни търсеше хеттрика и не спираше да снове пред наказателното поле на Арсенал, като нацели страничната греда след много красив прехвърлящ удар. Минута по-късно влезлият като резерва Парк отбеляза за 5:1 с премерен удар в наказателното поле. След още 4 минути Ван Перси върна един гол за Арсенал за 6:2.

В 77-та минута "артилеристите" останаха с човек по-малко след като Дженкинсън получи втори жълт картон за нарушение срещу Ернандес. Уейн Рууни получи своя шанс за хеттрик през 82-та минута, когато Юнайтед получи правото да изпълни дузпа и направи резултата 7:2. Това не бе всичко и в добавеното от съдията време Ашли Йънг вкара втория си гол в мача по идентичен начин с първия.

Така Юнайтед разгроми Арсенал в исторически ден за клуба с резултат 8:2 и поведе в класирането благодарение на по-добрата си голова разлика. С гол по-малко и също пълен актив от точки е тима на Манчестър Сити, който е на второ място. Ливърпул остава трети пред Челси.

Отборът на Манчестър Сити нокаутира Тотнъм на собствения му стадион "Уайт Харт Лейн", след като постигна изразителна победа с 5:1 в мач от 3-ия кръг на Премиършип. С четири гола за гостите се отличи босненският нападател Един Джеко, а едно попадение добави дошлия в Сити от Атлетико Мадрид това лято Серхио Агуеро. Голът на честта за "шпорите" пък бе дело на Юнес Кабул. Дебют за "гражданите" направи новото им попълнение Самир Насри, който премина в Сити от Арсенал след дълга трансферна сага.