Юнайтед без Бербатов се провали срещу Уигън

"Червените дяволи" не можаха да се противопоставят на опашкарите

по статията работи: Даниел Любомиров | 12.04.2012 | 00:14

Манчестър Юнайтед направи вероятно най-слабия си мач от началото на сезона в Премиършип и регистрира разочароващо поражение с 1:0 при визитата си на предпоследния в класирането Уигън.

"Червените дяволи" се провалиха в опита си да зарадват феновете си в междинния 33-ти кръг, след който авансът им пред градския съперник Манчестър Сити бе намален на 5 точки.

Димитър Бербатов очаквано не попадна в групата на шампионите за двубоя, въпреки че пътува до северозападния град. Уейн Рууни и Хавиер Ернандес започнаха като титуляри и се представиха на много ниско ниво.

Още до почивката Юнайтед можеха да губят в резултата, ако съдията бе признал гола на Виктор Моузес, който засече с глава топката в мрежата след центриране от корнер, но бе отсъдено нарушение на Стивън Коудуел срещу вратаря Давид Де Хеа.

В крайна сметка Шон Малоуни с фантастичен удар от границата на пеналтерията в 50-ата минута матира испанския страж на Манчестър и донесе успеха на домакините.

Така Юнайтед остава със 79 точки на първото място, а Сити е вече със 74 на втората позиция. Уигън вече регистрира прогрес в таблицата и излезе от зоната на изпадащите, като има 31 пункта и заема 17-та позиция.

През първото полувреме "червените дяволи" не успяха да наложат превъзходство срещу бойките си домакини и дори вратарят на Уигън Али Ал Хабси не бе провокиран да се намесва решително в нито един момент до почивката.

Темпото на игра не доста ниско, а Юнайтед организираше епизодични атаки, които бяха лишени от скорост, поради липсата на празни пространства в половината на домакините.

Като цяло Уигън бе отборът, който по-често опитваше да поставя под напрежение съперника си и заслужаваше да се оттегли с предимство на почивката.

В интерес на истината най-дискусионното и любопитно положение през първото полувреме дойде в 30-ата минута, когато Моузес засече във вратата топката след центриране от корнер. Попадението обаче беше отменено заради спорно нарушение срещу вратаря Давид Де Хеа, който бе леко притиснат в малкото наказателно поле от Колдуел.

След почивката обаче логиката възържествува и Юнайтед бе наказан за пасивността си - в 49-ата минута Шон Малоуни получи пас по тревата от ъглов удар, напредна и с прекрасен фалцов изстрел прати кълбото в мрежата на шампионите - 1:0.

Мениджърът на Манчестър Сър Алекс сякаш прекалено късно усети, че нападателите му разочароват на терена и реши да замени дуото си в атака - Хавиер Ернандес и Уейн Рууни отстъпиха местата си съответно на Луиш Нани и Даниел Уелбек в 59-ата и 64-ата минута.

В резултат на промените, а и на активизацията в редиците на "дяволите" играта се пренесе в половината на домакините. Играчите на Уигън явно последваха инструкциите на мениджъра си Роберто Мартинес и се прибраха в собствената си част от терена.

До чисти положения не се стигаше, но гостите успяваха да внесат напрежение в наказателното поле на съперника си най-вече чрез центрирания от фланговете. Единственият по-опасен изстрел до края на срещата бе дело на Уелбек по диагонала отдясно в наказателното поле, но Ал Хабси бе стабилен на вратата за Уигън.

Последният съдийски сигнал пък донесе заслужената радост на привържениците на скромния тим от дъното на таблицата, който надви шампиона на Англия.