Юношите се простиха с Евро 2012 след загуба от Босна и Херцеговина

България допусна загуба с 2:1 от Босна и Херцеговина в третия си и последен квалификационен мач за Европейското първенство по футбол за юноши до 19 години, игран на стадион "Ботев" в Пловдив

по статията работи: Мариян Найденов | 11.10.2011 | 18:22

България допусна загуба с 2:1 от Босна и Херцеговина в третия си и последен квалификационен мач за Европейското първенство по футбол за юноши до 19 години, игран на стадион "Ботев" в Пловдив. Това бе второ поражение за възпитаниците на Атанас Атанасов в група 2, като по този начин те загубиха шансовете си да продължат във втората фаза на квалификациите.

Срещата започна по възможно най-лошия начин за България, след като те инкасираха гол още в 5-та минута на мача, когато удар на Сафет Сивишич се отклони в български защитник и излъга вратаря Димитър Евтимов, който само изгледа как топката влиза във вратата му за 0:1.

След това попадение българските юноши заиграха по-активно и това даде резултат в 17-та минута, когато Тодор Неделев изравни с хубав изстрел от границата на наказателното поле.

До края на първото полувреме не се случи нищо интересно и двата отбора оставиха да решават изхода от мача през втората част.

След почивката момчетата на Атанас Атанасов създадоха няколко опасни положения, но нямаха шанс пред гола, като пропуски направиха Живко Петков и Тодор Неделев.

За разлика от българите, гостите не изпуснаха своя шанс и успяха да отбележат при единственото си по-сериозно положение пред второто полувреме. Това се случи в 78-та минута, когато току що влезлият като резерва Хаджич намери Рахманович в наказателното поле и той на празна врата оформи крайното 1:2 за Босна и Херцеговина.

България доигра срещата с човек по-малко на терена, защото в добавеното време Симеон Славчев получи директен червен картон за нарушение срещу откъсващ се противников играч.

След тази загуба юношите ни загубиха шансове за класиране във втората фаза на квалификациите. България завърши на 3-о място в група 2 с актив от 3 точки, а Босна и Херцеговина окупира първото място с пълен актив от 9 точки. На второ място остана Ирландия с 6 точки, а на последната четвърта позиция е отборът на Русия без спечелена точка.