Дария Касаткина отвя Цветана Пиронкова на US Open

Пловдивчанката завърши мача с много слаби показатели на сервис – 40% точки на първи и 33% на втори сервис. Тя реализира 15 уинъра спрямо цели 27 непредизвикани грешки, докато при съперничката ѝ съотношението бе положително – 19 уинъра и 13 грешки

по статията работи: iNews.bg | 31.08.2021 | 10:05

Пловдивчанката Цветана Пиронкова напусна US Open още в първи кръг след поражение в два сета от Дария Касаткина - 2:6, 1:6. Рускинята е една от най-добре представящите се тенисистки през 2021-а и срещу българката отново демонстрира, че се намира във великолепна форма.

За съжаление обаче, Пиронкова бе тази, която не съумя да изиграе мача на необходимото ниво, за да може да бъде конкурентна на наскоро завърналата се в топ 30 съперничка. Грешките изобилстваха в играта на пловдивчанката в продължилия 63 минути двубой.

Това и липсата на ясна идея как да преодолее Касаткина, бяха решаващи за категоричната загуба на българката. Касаткина на свой ред се справи прекрасно, като през целия мач доминираше с прецизна игра, агресивни ретури и много дълбоки топки, които караха Пиронкова да бъде в защитаваща се позиция и на сервис.

Пиронкова завърши мача с много слаби показатели на сервис – 40% точки на първи и 33% на втори сервис. Тя реализира 15 уинъра спрямо цели 27 непредизвикани грешки, докато при съперничката ѝ съотношението бе положително – 19 уинъра и 13 грешки.

Преди година именно US Open бе турнирът, на който Пиронкова направи триумфалното си завръщане на корта, след близо тригодишна пауза. Тогава тя достигна до четвъртфинал, а сегашното ранно отпадане ще доведе и до сериозен спад в световната ранглиста, в която тя е №107 към момента.

В началото на мача и двете имаха проблеми на сервис, като си размениха по един ранен пробив, преди българката да оцелее в третия гейм, в който отрази три брейкбола и мина през шест равенства. Оттам насетне обаче Касаткина вдигна чувствително нивото си, лимитира грешките и разликата веднага си пролича. До края на мача световната №27 спечели 11 от оставащите 12 гейма, като направи и серията от 7 поредни в своя полза, с която до голяма степен реши всичко в двубоя.

Във втори кръг Касаткина ще срещне Маркета Вондрушова, която победи със 7-5, 6-0 квалификантката от Румъния Елена Габриела Русе.

България остава с една представителка при жените – втората ни ракета Виктория Томова, която влезе в схемата като "лъки лузър". Във вторник тя ще излезе на корта срещу американката Лорън Дейвис.