Страхотен Димитър Кузманов изкова голям успех на Sofia Open в драма срещу жабар

Пловдивчанинът проведе гладиаторска битка и надви в исторически мач с 2:1 сета след обрат класния си колега Лоренцо Музети. В отделните части 6:7 (4), 7:6 (3), 6:3

по статията работи: iNews.bg | 29.09.2021 | 09:00

Ракета №2 на България Димитър Кузманов записа страхотно постижение и първата си победа на Sofia Open! Пловдивчанинът проведе гладиаторска битка и надви с 2:1 сета след обрат класния си колега Лоренцо Музети (Италия). В отделните части 6:7 (4), 7:6 (3), 6:3. Благодарение на успеха Мико се класира за осминафиналите, където му предстои двубой с Камил Майхжак, заменил в последния момент като "щастлив губещ" четвъртия поставен Александър Бублик. Така че - надежди има и за попадане в топ 8!

Първият сет на срещата премина през множество обрати в резултата. Кузманов започна по-добре и проби в началото, след което затвърди за 3:0, минавайки през гейма от 0:40.

Музети обаче не се пречупи и на свой ред натисна опонента си, изравнявайки за 3:3. Младият италианец нанесе нов удар с брейк за 5:4, като при този резултат сервира за успех в първата част. Кузманов успя да върне пробива в последния момент, с което сетът продължи. В крайна сметка се стигна до тайбрек, в който Музети поведе с 6:1 точки и впоследствие се наложи със 7:4, откривайки резултата в мача при четвъртия си сетпойнт.

Борбата за всяка точка продължи с пълна сила и през втория сет, с тази разлика, че в него пробиви нямаше. Така отново се стигна до тайбрек, спечелен този път от местната надежда Кузманов – 7:6 (3).Третата, финална част, беше решена от един пробив, дело на Кузманов в шестия гейм за преднина 4:2. До края пловдивчанинът не трепна и заслужи първата си победа в София.