На 30 април 1993 г. се случва едно от най-важните събития в съвременната история на човечеството, а по-конкретно в развитието на глобалните комуникации. Точно на този ден Световната мрежа (World Wide Web, W3, The Web) става публично достояние.
Група учени от ЦЕРН прави технологиите, върху които се базира Мрежата, достъпни за всички и то безплатно. Без това решение, подкрепено от създателя на интернет - сър Тим Бърнърс-Лий, днес нямаше да можем така фриволно да се радваме на GIF-чета, фотобомби, мемета, зловещите социални мрежи и видеоразговорите.
В чест на този момент от гордата история на нет-а, екип от ЦЕРН подема нов проект - да съживи първия реален интернет сайт и то на оригиналния му адрес. Копие на спартанската страничка, която съдържа информация за това що е то интернет и как може да се използва, вече съществуваше на сървърите на W3C, но сайтът сега е обратно на оригиналната си позиция в Мрежата.
Освен съживяването на този сайт от ЦЕРН целят да съберат всички налични цифрови данни, които са свързани с генезиса на Мрежата и по този начин да превърнат info.CERN.ch в един виртуален исторически архив за идните поколения.